foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeśli tak, to również On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże.

2.    Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość Narodzenia będziemy obchodzić w tym roku 23 czerwca gdyż 24 przypada uroczystość NSPJ. W czwartek również zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Procesje do piątku po nabożeństwie wieczornym, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

3.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust parafialny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Misjonarz z Manaus w Brazylii. Na tej Mszy będziemy dziękować za 40 lat istnienia naszej parafii. Po wszystkich Mszach w piątek Żywy Różaniec przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc ojcu Misjonarzowi. Zachęcamy też do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych, które są po Mszy wieczornej, a w niedzielę po godz. 16.00.

4.    W piątek 24 czerwca przypada również zakończenie roku szkolnego, zapraszamy na Msze św. dziękczynną za kolejny rok szkolny, z prośbą o Boże bł. na czas wakacji na godz. 7.00.

5.    Najbliższa niedziela, tj. 26 czerwca jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12 00 będziemy się modlić w szczególny sposób w intencji małżeństw i rodzin. Dokonamy również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw "czerwcowych" i z poprzednich miesięcy, kiedy nie było odnowień przyrzeczeń.

6.    Dziękujemy za 1 ofiarę na witraż na sumę 100 zł. W lipcu planowane są prace nad konserwacją ramy okiennej, demontażem starych szyb, oszkleniem okna nowymi szybami oraz prace związane z montażem witraża św. Rafała Archanioła. Zakupiliśmy w minionym tygodniu szyby za sumę 21 tysięcy złotych.

7.    Z dniem 1 lipca ks. Maciej Adamski został zwolniony z wikariatu w naszej parafii przez księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego i mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego we Włocławku. Pożegnanie ks. Macieja w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Nowym wikariuszem został mianowany ks. Tomasz Fischer.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: Dzieci w cyberświecie - Pozwólmy dzieciom jak najwięcej obcować z naturą – to odwieczna potrzeba człowieka. - „Mniej ekranu, więcej rodziny”, Diecezja z potencjałem – wywiad z ks. Bp. Krzysztofem Wętkowskim po roku rządów w naszej diecezji oraz wiele innych ciekawych artykułów zachęcamy do lektury.

9.    Świadectwo wiary w Chrystusa nieodłącznie związane jest z krzyżem. Pamiętając o tym, nie dziwmy się różnym przeciwnościom, lecz trwajmy mocni w wierze. Nie ma bowiem innej drogi do nieba jak tylko przez krzyż.