foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje Trójcę Najświętszą jako odwieczną Mądrość działającą na "zewnątrz”.

2.    W tym tygodniu przypada Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotujmy się do tej uroczystości zarówno zewnętrznie, urządzając cztery ołtarze do których będziemy odbywać procesję, jak i duchowo, aby w tym szczególnym dniu w pełni uczestniczyć, przystępując do stołu Pańskiego. Tradycyjnie prosimy wspólnoty o przygotowanie ołtarzy na tę uroczystość. Procesja po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania przed Panem Jezusem kwiatków. Z uroczystością związana jest oktawa, w ramach której przez cały tydzień będziemy odprawiać procesje Eucharystyczne. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba dla dziewczynek, które będą sypały kwiatki podczas procesji i oktawy oraz będzie można odebrać stroje w zakrystii dla uczestników procesji.

3.    Poza tym w liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego Padewskiego, wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Alberta Chmielowskiego.

4.    W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy ulicami naszego miasta II Marsz dla Życia i rodziny pod hasłem: ,,I ślubuję Ci...” Zachęcamy do uczestnictwa i do skorzystania z propozycji w sieradzkim skansenie.

5.    Jutro o godzinie 20.00 Czuwanie fatimskie, część chwalebna różańca,  homilia i procesja z figurą.

6.    W piątek 24 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego - nasz odpust parafialny. Zapraszamy szczególnie na sumę odpustową o godz. 18.00 , której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Misjonarz z Manaus w Brazylii. Po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na wsparcie misji.

7.    Dziękujemy za 3 ofiary bankowe na sumę 800 zł oraz za 3 ofiary indywidualne na sumę 350 złotych. Przygotowujemy się do prac związanych z witrażem św. Archanioła Rafała. W minionym tygodniu wysłano do witrażysty wpłatę na zakup kolorowego szkła na sumę 30.000zł.

8.    W przyszłą niedzielę zostanie odczytane sprawozdanie powizytacyjne ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego.

9.    Ks. Maciej Adamski organizuje spływ kajakowy na rozpoczęcie wakacji dn. 25 czerwca, zapisy u ks. Macieja.

10.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: Chrystus w Najświętszym Sakramencie - Codzienne przyjmowanie Eucharystii pozwala nam żyć w łasce uświęcającej, Klasa próżniacza - Dobrobyt, w którym żyjemy, zmienił naszą młodzież w klasę próżniaczą i wiele innych ciekawych artykułów.

11.    Ulubioną modlitwą św. Franciszka Ksawerego były słowa: "Trójco Przenajświętsza, która żyjesz we mnie, oddaję Ci chwałę, oddaję Ci cześć, adoruję Cię i kocham Cię”. Niech słowa i miłość św. Franciszka będą i naszym udziałem.