foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Bóg zsyła Ducha Świętego. Wydarzenie to jest dopełnieniem i wypełnieniem misterium paschalnego. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyć wspólnemu dobru. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocy. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

2.  Sakramentem,w którym Kościół umacnia nas Duchem Świętym jest bierzmowanie. W tym sakramencie Duch Święty umacnia nas do mężnego wyznawania wiary, bronienia i życia według niej.

3.  Przypomnijmy, że sakrament bierzmowania udzielany jest młodzieży klas ósmych w ich własnych parafiach i powinien być poprzedzony przygotowaniem.

4.  Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W liturgii wracamy do okresu "w ciągu roku” (okres zwykły).

5.  W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ponadto w liturgii wspominamy: w środę - św. Jadwigę Królową; w sobotę - św. Barnabę, a w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Najświętszej. Jednocześnie jest to dzień Drugiego Marszu w obronie Życia i Rodziny. Początek w naszej świątyni Mszą świętą o godz. 12.00, a następnie przemarsz do sieradzkiego parku etnograficznego. Dziękujemy Rycerzom Kolumba na czele z Panem Tomaszem Raźniewskim za jego organizację i przygotowanie. Podczas tegorocznego Marszu, jak i pikniku, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek, na wsparcie Domu Pomocy Społecznej s. Urszulanek w Sieradzu. Zapraszamy do uczestnictwa.

6.  We wtorek o godz.16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy.

7.  Dziękujemy za 1 ofiarę na inwestycje parafialne - 200 złotych.

8.  Dzisiaj na prośbę Rycerzy Kolumba zbiórka do puszek na pomoc parafii Chełmno w naprawie dachu na kościele zerwanego na skutek wichury. Na Mszach o godz. 16.00 i 18.00 kazania wygłosi ks. prob. Krzysztof Kaczmarek.

9.  Za tydzień 15.06. po mszy o godz. 16.00 i nabożeństwie czerwcowym spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego - Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

10.  19.06. Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Częstochowy dzieci na 25-lecie Podwórkowych Kółek Różańcowych, 10.07. wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę R.R. Maryja. Zapisy po mszy wieczornej.

11.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, miesięczników: Różaniec, Anioł i W Naszej Rodzinie oraz tygodnika Idziemy, a w nim: Bierzmowanie niczego nie kończy - Bierzmowanie jest ważnym momentem, ale niczego nie kończy. - mówi abp. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, Bóg i nauka - Początek XXI w. to dla materializmu naukowego czas nowego renesansu oraz wiele innych ciekawych artykułów.

12.  Zmartwychwstały i żyjący Pan posyłając swemu kościołowi Ducha Świętego, wlewa w nas zapał do głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu. Otwórzmy się na działanie łaski, by z siłą i odwagą dawać świadectwo wierze.