foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Misterium Wniebowstąpienia utwierdza chrześcijańską misję w świecie. Potwierdza sens działalności Kościoła w świecie i dla świata. Misterium to nie każe odrywać oczu od ziemi, lecz czynić ją sobie poddaną z wizją Wniebowstąpienia - budowania tworzywa "nowej ziemi i nowego nieba”.

2.  Dziś przed sumą, procesyjne wejście do świątyni, ze stacją na środku kościoła. Po sumie zdjęcie z krzyża procesyjnego czerwonej stuły i schowanie figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Paschał pozostaje na tym samym miejscu do Zesłania Ducha Świętego.

3.  W liturgii w tym tygodniu obchodzimy - we wtorek - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę - wspomnienie św. Justyna; w piątek - św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

4.  Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.  W nadchodzącym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami - spowiedź św. w piątek od godz. 16.00.

6.  W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”.

7.  02 czerwca o godz. 17.00 spotkanie Bractwa Eucharystycznego z racji I czwartku miesiąca w Kaplicy Miłosierdzia.

8.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – taca przeznaczona na inwestycje w parafii. Natomiast Rycerze Kolumba przed kościołem przeprowadzą zbiórkę do puszek na pomoc byłemu wikariuszowi ks. Krzysztofowi Kaczmarkowi w naprawie dachu na kościele w Chełmnie, który został zerwany podczas lutowych wichur.

9.  Ks. Maciej Adamski organizuje spływ kajakowy na rozpoczęcie wakacji dn. 25 czerwca koszt 70 zł plus koszt transportu. Zapisy w kancelarii w czwartek i piątek popołudniu. 

10.  W tym roku po raz drugi w Sieradzu w niedzielę 12 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Hasłem tegorocznego Marszu będą słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: "I ślubuję Ci...". Zapraszamy więc całe rodziny, a szczególnie małżonków, narzeczonych - wszystkich, którzy ślubowali i którzy zamierzają to uczynić. Marsz poprzedzi Eucharystia w naszym kościele o godz. 12:00, po której wyruszymy ulicami Sieradza, aby w radosnej atmosferze dotrzeć do Bazyliki kolegiackiej. Po Marszu zapraszamy wszystkich uczestników na bogaty w atrakcje dla dzieci i dorosłych Piknik rodzinny na terenie sieradzkiego Skansenu przy ulicy Grodzkiej 1.

11.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy - Czas z Błogosławionym - „To patron na nasze czasy” – mówiliśmy przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Czy tak właśnie traktujemy wyniesionego na ołtarze Prymasa Tysiąclecia?, Powołani do nieba - Kiedy Jezus i apostołowie mówią o niebie jako naszym przeznaczeniu ostatecznym, nie chodzi im o przestrzeń, którą penetrują rakiety kosmiczne. Jakie zatem niebo mają na myśli?

12.  Jak Apostołowie po Wniebowstąpieniu Pana powróćmy do domów w Bożej obecności wielbiąc i błogosławiąc Boga.