foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy? Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Czy tak żyjemy każdego dnia?

2.  We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Święto to zostało ustanowione w Rzymie w 1815 roku przez papieża Piusa VII jako wyraz wdzięczności za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej.

3.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W tych dniach należy zorganizować procesje błagalne i odprawić Msze św. za głodujących.

4.  W czwartek wspominamy św. Filipa Nereusza, a jednocześnie jest to Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach - zarówno tych żyjących, jak i zmarłych.

5.  W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. U nas codziennie o godz. 18.00.

6.  W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.  Dziękujemy za 2 ofiary na witraż św. Archanioła Rafała na sumę 200 zł - w tym jedną bankową - 100 zł.

8.  Z części ofiar komunijnych za 1200 zł zakupiliśmy nową puszkę do rozdzielania Komunii św.

9.  Zakupiliśmy również ostatnio kolejne 10 i pół tony paliwa do ogrzewania kościoła za sumę 23.446 złotych. Wcześniej kupiliśmy 8 ton za 16.770 - razem wydaliśmy - 40.126 zł.

10.  Odnowione też zostały tablice pamiątkowe na zewnątrz kościoła - koszt 1 tys. złotych.

11.  W minioną sobotę pełen autokar dzieci i młodzieży wyjechał z naszej Parafii do Mandorii – największego w Europie parku rozrywki pod dachem. Spełniając obietnicę, w nagrodę dzieci, które uczestniczyły w Mszach św. roratnich w Adwencie i zebrały komplet naklejek, nie płaciły za wycieczkę. Było to możliwe dzięki sponsorom: PKS Sieradz i Księdzu Proboszczowi. Bóg zapłać! 

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: Mama w akcji - Macierzyństwo jest jak wino – dojrzewa i szlachetnieje z czasem, a czasu tego nie da się przyspieszyć. W tym przypadku działa on na korzyść mam, Pocztowcy u św. Józefa - Rok po emisji znaczka z wizerunkiem św. Józefa z sieradzkiej bazyliki do tamtejszej świątyni pielgrzymowali przedstawiciele Poczty Polskiej i instytucji z nią współpracujących.

13.  Przyjmijmy teraz błogosławieństwo Boże i idźmy w świat, aby zobaczyć jakie owoce przyniesie w życiu dana nam dzisiaj mądrość Słowa, które zwiastuje nam Świętego Ducha.