foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem miłości naszej do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

2.  W ubiegły wtorek miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i osobom za pomoc w jej przygotowaniu i w jej przebiegu. Dziękujemy ks. Przemysławowi za roczną formację młodzieży i przygotowanie liturgii sakramentu bierzmowania. Dziękujemy też za ofiary złożone przez rodziców bierzmowanych - Zakupiliśmy za nie czerwony ornat za 750 zł. oraz złoty za 1700 złoty , w którym ks. Biskup sprawował liturgię. Pozostałe pieniądze będą na witraż.

3.  Dziękujemy też rodzicom dzieci z II grupy komunijnej za dar ołtarza w wysokości 2190 złotych, dzieci wsparły również inicjatywę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci składając na ten cel 1411 zł. Z pieniędzy, które pozostały ze składek od dwóch grup komunijnych zostały zakupione dla parafii, dwa nowe mikrofony bezprzewodowe. Dziękujemy za ten dar, również Panu Markowi Michalakowi za gratisowy montaż tych mikrofonów w kościele.

4.  Dzisiejszej niedzieli o godz. 10.30 komunia rocznicowa. Księdzu Maciejowi i katechetom dziękujemy za przygotowania.

5.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła i przy kapliczkach i krzyżach. Mamy o co się modlić.

6.  W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli.

7.  W czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”.

8.  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewania w naszym zespole "Boże Nutki". Poszukujemy również osoby grające. Więcej informacji można uzyskać po Mszach o 10.30 bądź pod numerem telefonu 733253895 podanym w gablocie.

9.  Nieustannie poszukujemy nowego Pana kościelnego, osoby dyspozycyjnej, najlepiej na emeryturze, która zechce posługiwać w naszym kościele, takie osoby prosimy o kontakt w kancelarii lub w zakrystii po mszy św.

10.  Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne na sumę 300 złotych.

11.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: Święty z ostatniego miejsca - Radykalizm, prostota, braterstwo oraz ufne i całkowite poddanie woli Bożej – to duchowa droga brata Karola de Foucauld, która inspiruje kolejne pokolenia oraz Kościół - przestrzeń dla dzieci - Warto przyprowadzać dzieci do kościoła od początku, aby jak najwcześniej weszły w sferę sacrum.

12.  Teraz rozpoczyna się najważniejsza część całej Eucharystii, a mianowicie wcielanie jej w życie. Na trud życia zgodnie z nauką Jezusa, który zmartwychwstał i żyje przyjmijcie Boże błogosławieństwo.