foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Niedziela Dobrego Pasterza
Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś w Kościele powszechnym obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień w którym w sposób szczególny prosimy o nowe, liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2.  Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pańskich.

3.  Trwamy w miesiącu maju, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy przed tron Boży nasze sprawy. Szczególnie prosimy o ustanie wojny w sąsiedztwie i o ocalenie przed nią naszego narodu. Módlmy się przy kapliczkach i w świątyni o godz. 18.00.

4.  W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek-uroczystość św. Stanisława Patrona Polski; w sobotę-święto św. Macieja Apostoła. To dzień imienin naszych księży wikariuszy i pana organisty Macieja. Solenizantom już dziś życzymy Bożego błogosławieństwa i radości w służbie Chrystusowi w Jego Kościele.

5.  We wtorek,10 maja o godz. 14.30 rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Bp Krzysztof Wętkowski. Ksiądz Biskup odwiedzi chorych, następnie o godz. 16.00 będzie nabożeństwo majowe - zapraszamy na nie wszystkie dzieci, dzieci pierwszokomunijne w strojach i matki oczekujące potomstwa. Na koniec specjalne błogosławieństwo pasterskie. O godz. 16.30 - spotkanie
w kaplicy Miłosierdzia Bożego ze wszystkimi wspólnotami i zespołami parafialnymi. O godz.18.00 Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa, sprawozdanie wizytacyjne i sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na to ważne dla życia parafii wydarzenie i na modlitwę. Zapraszamy też wszystkich ministrantów.

6.  Jutro o godz. 19.00 nabożeństwo pokutne dla kandydatów do bierzmowania i spowiedź święta, a później próba liturgiczna.

7.  Dziękujemy rodzicom I Grupy komunijnej za dar ołtarza w postaci ofiary w wysokości 2730 złotych. Dzieci wsparły również inicjatywę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci składając na ten cel 2251zł.
Dziękujemy też za 8 ofiar indywidualnych na witraż na sumę 1200 złotych oraz za 3 ofiary bankowe na sumę 810 zł. W lipcu planujemy rozpoczęcie prac związanych z montażem trzeciego witraża św. Archanioła Rafała.

8.  W piątek, 13 maja, o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Wcześniej wspólnoty poprowadzą 2 części różańca: radosną i światła.

9.  W niedzielę 15 maja o godz. 10.30 Komunia Rocznicowa, w środę 11 maja o godzinie 19.00 próba w kościele, w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne z udziałem dzieci i sakrament pokuty także dla rodziców, chrzestnych i rodziny.

10.  Również w niedzielę 15 maja po Mszy o godzinie 16.00 i nabożeństwie majowym spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego - Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

11.  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie w dniu 21 maja (sobota). Zapisy i szczegóły wyjazdu po Mszy św. przy głównym wyjściu.

12.  Chór Cantate Deo razem z Sieradzkim Centrum Kultury organizuje w dniu 21.05.2022 roku w godz. 10-15 w Klasztorze Sióstr Urszulanek otwarte warsztaty chóralne. Warsztaty poprowadzi dr Dawid Ber, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczestnicy będą mogli rozpoznać jakim głosem śpiewają, poznają podstawy emisji głosu, podstawy śpiewu chóralnego. Udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie i na facebooku.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy: Ksiądz w oczach wiernych - Nie powinniśmy wymagać od księży doskonałości, bycia „niezniszczalnymi”, ludźmi bez emocji, Ukraina i objawienia fatimskie - Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że Portugalczycy częściej mówią o trzeciej tajemnicy fatimskiej. Jest jeszcze wiele, innych ciekawych artykułów.

14.  Na trud życia zgodnie z nauką Jezusa, który zmartwychwstał i żyje przyjmijmy Boże błogosławieństwo.