• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

III Niedziela Wielkanocy /01 V 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Na drodze życia, człowiek może spotkać Pana Jezusa w każdej chwili, czy jednak na takie spotkanie jest przygotowany? Dzisiejsza liturgia słowa w Niedzielę Biblijną, takie wydarzenie nam ukazuje - Piotr poznaje Zbawiciela i wyznaje swoją wiarę. Czy jednak my na drodze swojego życie jesteśmy w stanie zobaczyć Chrystusa?

2.  Dzisiaj o godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci przystępuje do I Komunii Świętej. Módlmy się za te dzieci, aby wytrwały w miłości Chrystusowej.

3.  We wtorek, 10 maja o godz. 15.00 początek wizytacji kanonicznej naszej parafii przez ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Ksiądz Biskup odwiedzi chorych w parafii, o godz. 16.00 zapraszamy dzieci, dzieci komunijne oraz matki spodziewające się potomstwa - nabożeństwo z błogosławieństwem Księdza Biskupa, o godz. 16.30 - będzie miało miejsce spotkanie w kaplicy Miłosierdzia ze wspólnotami parafialnymi, radą parafialną i katechetami. O godz. 18.00 Msza św. i sakrament bierzmowania. Zapraszamy parafian na to wydarzenie.

4.  Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek i figurek. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, zarówno do kościoła jak i na nabożeństwa przy kapliczkach.

5.  W dniu 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. 10 minut przed Mszą o godz. 12.00 chór Cantate Deo zaprasza na krótki koncert pieśni patriotycznych.

6.  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie w dniu 21 maja (sobota). Zapisy i szczegóły wyjazdu po Mszy św. przy głównym wyjściu.

7.  Spotkanie Bractwa Eucharystycznego dnia 05.05.2022 w kaplicy miłosierdzia o godz. 17.00.

8.  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewania w naszym zespole "Boże Nutki". Poszukujemy również osoby grające. Więcej informacji można uzyskać po Mszach o 10.30 bądź pod numerem telefonu 733253895 podanym w gablocie.

9.  Informacje do bierzmowania: na spotkaniach majowych będziemy rozdawać kartki dla świadków do spowiedzi. Jeśli ktoś mieszka daleko, możemy udostępnić do indywidualnego wydrukowania. Wówczas prosimy o informację. Terminy prób w kościele NSJ w Sieradzu: 4 maja (środa) godz.19:00, 5 maja (czwartek) godz.19:00, 8 maja (niedziela) godz.19:00, 9 maja (poniedziałek) o godz.19.00 nabożeństwo pokutne (spowiedź) dla kandydatów do bierzmowania, o godz.20:00 – próba. Rodzice, świadkowie bierzmowania mogą spowiadać się już podczas Mszy św. od godz. 18.00. 10 maja (wtorek) godz.18:00 – bierzmowanie.

10.  W naszej Parafii realizujemy program „Na codzienne zakupy”. Jest to program Caritas Polska, w 2022 roku realizowany w partnerstwie z Fundacją Biedronki. Ma na celu wymierną, całoroczną pomoc seniorom w wieku 60+ – samotnym, potrzebującym wsparcia materialnego, dotkniętym wykluczeniem socjalnym i społecznym. Ks. Przemek wraz z grupą wolontariuszy objął regularną opieką 15 seniorów, przyznając im jednocześnie pomoc materialną na sumę 24 tysiące złotych w ratach jako doładowania bonów zakupowych.

11.  Polecamy prasę katolicką w sposób szczególny tygodnik Idziemy, a w nim: Dlaczego czcimy Maryję? - Pobożność maryjna zawsze prowadzi do Chrystusa. - mówi abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, Symbole narodowe - instrukcja obsługi - Polskie godło, flaga i hymn – w ten sposób manifestujemy przynależność narodową i realizujemy swoją suwerenność. Co warto o nich wiedzieć i jak z nich korzystać? I wiele innych ciekawych artykułów.

12.  Na trud kroczenia za Chrystusem chwalebnie zmartwychwstałym i zarazem radość z tego, że jesteśmy Jego uczniami, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme