• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Niedziela Zmartwychwstania /17 IV 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Wczesnym rankiem Maria Magdalena poszła do miejsca, gdzie pochowano Jezusa Chrystusa, zastała tam odsunięty kamień i pusty grób Pański. Powiadomiła o tym apostołów i zapewne wszystkich, których spotkała. Na pamiątkę tego wydarzenia przeżywamy Mszę św. Zmartwychwstania Pańskiego oraz idziemy i głosimy dobrą nowinę o zbawieniu.

2.  Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek wielkanocny, w sposób uroczysty, Msze święte sprawowane są jak w niedzielę. Jutro też dzień KUL - ofiary składane na tacę przeznaczone są na tę katolicką uczelnię.

3.  Oktawa zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez św. Jana Pawła II. Kto w tym dniu będzie wolny od grzechu i przystąpi do Komunii świętej otrzyma darowanie wszystkich win i kar. Jest to obietnica, którą otrzymała od Jezusa miłosiernego św. Siostra Faustyna.

4.  Polecamy świąteczny numer tygodnika "Idziemy” z artykułem: Prawdziwie zmartwychwstał - Powstanie Chrystusa z martwych jest fundamentem naszej wiary. Jednocześnie jest to konkretne wydarzenie historyczne, jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów zachęcamy do lektury.

5.  Dziękujemy i przekazujemy świąteczne życzenia od Marszałka woj. łódzkiego Grzegorza Schreibera, posłów: p. wc. ministra Tomasza Rzymkowskiego, p. Piotra Polaka, prezydenta miasta Pawła Osiewały, wójta gminy p. Jarosława Kaźmierczaka, od szkół i p. starosty Mariusza Bądziora.

6.  Również i my przekazujemy serdeczne życzenia naszym Parafianom i Gościom świętującym z nami Paschę naszego Pana. Życzymy Wam drodzy odkrycia w czasie Świąt, że Zmartwychwstały jest z nami w tym trudnym czasie, że mówi do nas: "Nie bójcie się!” Nie bój się zacząć od nowa, nie bój się kochać, nie bój się przebaczać, nie bój się żyć, bo jestem przy tobie, jestem aby cię przeprowadzić, aby ukazać ci ścieżkę nowego życia. Błogosławionych Świąt i radości ze spotkań z bliskimi.

7.  Dziękujemy ks. Przemysławowi za budowę w tym roku grobu Pańskiego i świąteczną dekorację oraz za ofiary na kwiaty do grobu.

8.  W najbliższą sobotę o godz. 13.00 w naszej parafii "Dzień Dobra” organizowany przez diecezjalną Caritas. Zapraszamy parafian zwłaszcza rodziców z dziećmi gdyż będzie wiele atrakcji, a także koncert muzyczny.

9.  Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech zakończone radosnym okrzykiem: "Alleluja!” będzie przez nas zaniesione do naszych rodzin i domów.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme