• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

XI Niedziela Zwykłą /12 czerwca 2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek- św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek - bł. Michała Kozala, biskupa męczennika; w środę - bł. Jolantę; w piątek- św. Alberta Chmielowskiego.

2.  W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca - dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej - 3 części różańca wspólnoty. O godz. 20.00- czuwanie fatimskie i procesja ze światłem. Krąg biblijny o 18.50.

3.  Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

 4.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

5.  W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie w salce Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum” i członków rodziny Radia Maryja.

6.  W piątek o godz.17.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7.  Dziękujemy za ofiarę na cele naszej parafii w wysokości 200 zł.

8.  Informacje ŚDM:

    Informujemy, że mamy 71 osób zapisanych i jest jeszcze 6 miejsc wolnych w drugim autokarze na wyjazd na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016. Do 15 czerwca chcemy zamknąć wszystkie formalności dotyczące rejestracji.

    W ubiegłym tygodniu kontaktowaliśmy się z rodzinami, które chcą przyjąć młodych Koreańczyków w dniach 20-25 lipca. Rodzin tych jest 22. Cieszy fakt, że było więcej chętnych rodzin niż pielgrzymów z Korei. Niestety dla 8 chętnych rodzin nie wystarczyło młodzieży. Są one na liście rezerwowej i gdyby wynikły jakieś nieprzewidziane sytacje, to będziemy się z nimi kontaktować. Wszystkie rodziny, które będą gościć młodzież zapraszamy na spotkanie organizacyjne do kolegiaty 19.06.2016 na godz. 19.00. Ks. Prał. Marian Bronikowski, który jest głównym koordynatorem ŚDM w naszym mieście przekaże ważne informacje.

9.  Jutro grupa ministrantów z rodzicami i parafianami udaje się na pielgrzymkę w roku miłosierdzia do Rzymu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 4.30 i wyjazd sprzed kościoła. W środę będą oni uczestniczyć w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Ta audiencja jest transmitowana przez TV Trwam od godz. 10.00 (w telewizji i w internecie). Natomiast w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, gdyż w tym czasie nasi pielgrzymi będą na Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra i sprawować ją będą w int. ministrantów, ich rodziców oraz całej naszej parafii. Otoczmy ich zatem naszą modlitwą. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, a w sposób szczególny firmom Szarpol i Atest, oraz państwu Dudczak i Gonera.

10. Są także organizowane 3 wyjazdy do: a) Częstochowy na 25 spotkanie przyjaciół Radia Maryja, b) Mszę z udziałem Papieża Franciszka dn. 28 lipca, oraz c) do Lichenia 20 sierpnia na rekolekcje z O. Boshaborą z Ugandy. Zapisy w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, bądź telefonicznie lub pocztą mailową. Bliższe informacje i kontakt umieszczone są w gablocie.

11. Zapraszamy także na film „Bóg w Krakowie”. Film o potędze miłosierdzia i sile modlitwy. Najbliższy seans w Sieradzkim Centrum Kultury 16 czerwca o 16.00.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme