• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej /10 IV 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Radosny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, to wstęp do tragicznych wydarzeń, które dokonają się w Jego męce i śmierci. Potrzeba bowiem, aby Chrystus dopełnił Bożego planu zbawienia. Stąd w dzisiejszej liturgii słowa słyszymy o radości z przybycia Chrystusa do Jerozolimy, ale również i opis Męki Pańskiej.

2.  Zaczynający się dziś tydzień nazywany jest przez chrześcijan "Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcamy więc i zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Wielkiego Czwartku - godz. 18.00, Wielkiego Piątku - również o godz. 18.00 i w Wielką Noc - godz. 22.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej z procesja rezurekcyjną.

3.  Od Wielkiego Piątku - godz.15.00 - rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia.

4.  W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze włocławskiej Msza Krzyżma Świętego - konsekracja świętych olei. Natomiast w parafii o godz. 18.00 uobecnienie wydarzeń Ostatniej Wieczerzy z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom. Świętujemy w tym dniu ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Adoracja do północy.

5.  W czwartek przypada też święto państwowe chrztu Polski to historyczne wydarzenie miało miejsce 14 kwietnia 966r.

6.  W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 9.00 - Jutrznia. Wieczorem - o godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej zakończona złożeniem Chrystusa do grobu. Adoracja do północy.

7.  W Wielką Sobotę o godz. 9.00 Jutrznia, a od godz. 9.00 do 16.00 - co pół godziny błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. W terenie o godz.10.00 - Rakowice, o godz. 10.30 Zapusta Wielka - tam również będzie miało miejsce poświęcenie nowego krzyża. Inicjatorom tego dzieła już dziś dziękujemy za podjęty trud i zaangażowanie. O godz. 11.00 święconka w Zapuście Małej. Ofiary składane z racji ŚWIĘCONKI JAK CO ROKU BĘDĄ PRZEZNACZONE NA OGRZEWANIA KOŚCIOŁA W PRZYSZŁYM SEZONIE. W sobotę przypada 95. rocznica urodzin Benedykta XVI.

8.  W Wielką Noc o godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - Rezurekcja wraz z procesją. Przynieśmy świece. Zapraszamy asystę parafialną do czynnego udziału w procesji.

9.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte wg porządku niedzielnego.

10.  Dziękujemy policji powiatowej, straży miejskiej, karetce pogotowia pod wodzą Pana Waldemara Świętosławskiego oraz parafianom za udział i pomoc w piątkowej drodze krzyżowej ulicami naszego miasta.

11.  Dziękujemy za 2 ofiary na sumę 300 złotych i za ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy min.: Czekając na Zmartwychwstanie - Z perspektywy chrześcijańskiej wiary wydarzenia Wielkiego Tygodnia mają najwyższą rangę. - mówi bp. Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, Przebudzeni do miłości - Nawrócenie to zdecydowany akt przemiany: uderzmy w stęchliznę codziennych rytuałów. Jezus bowiem przychodzi do każdego
z nas z osobna i osobiście nas zaprasza do nawrócenia oraz wiele innych ciekawych artykułów.

13.  W tych świętych dniach, które zapraszają nas, abyśmy skupili się na Panu Jezusie, poczujmy się wszyscy wezwani, aby Mu towarzyszyć w Jego Męce. Stójmy pod Krzyżem i adorujmy Tego, który za nas nie wahał się oddać życia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme