• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

V Niedziela Wielkiego Postu /03 IV 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela, dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.

2.  Zbliżamy się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Jak wyglądał nasz udział w zakończonych w ubiegłą środę rekolekcjach i spowiedzi rekolekcyjnej? Bez wątpienia najlepszym sposobem przygotowania do świąt jest słuchanie słowa Bożego, dobrze przygotowany i przeżyty sakrament pokuty oraz przyjęcie Komunii Świętej. Obliguje do tego każdego katolika nawet przykazanie kościelne. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy skorzystali z tegorocznej propozycji rekolekcyjnej.

3.  Innym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach wielkoposnych: Gorzkich Żalach i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

4.  Do środy przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w piątek 8 kwietnia.

5.  Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień - procesja z palmami o godz. 10.30. Stąd też do tej niedzieli starajmy się zrobić gruntowne porządki, sprzątanie i mycie okien. Żeby mieć czas na udział w "Triduum Paschalnym”, które jest wielkim świętem trwającym trzy dni.

6.  W Niedziele Palmową ministranci będą sprzedawać palmy.

7.  Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane do puszki przy krzyżu adoracyjnym.

8.  Dzisiaj swymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć parafialną Caritas pragnącą wesprzeć przed świętami potrzebujących. Dziękujemy.

9.  Są do nabycia baranki na stół wielkanocny, jest to dzieło Caritas Diecezji Włocławskiej na pomoc dla bezdomnych.

10.  We wtorek o godz. 16.30 spotkanie Wdów Konsekrowanych.

11.  Również we wtorek spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie w salce przy plebani po Mszy św. wieczornej.

12.  W środę o godz. 18.00 spotkanie Zespołu Liturgicznego Dorosłych – w planie przygotowanie liturgii Triduum Sacrum.

13.  W czwartek 7 kwietnia spotkanie Bractwa Eucharystycznego w Kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.

14.  W piątek 8 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta od par. Wszystkich Świętych do par. NSJ, początek po Mszy św. o godz. 18.00 w Bazylice Mniejszej. 

15.  W związku z rozporządzeniem Rady  Ministrów z dnia 25 marca br. uchylającym z dniem 28 marca br. ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ks. bp Krzysztof Wętkowski z dniem 1 kwietnia br. odwołuje wszystkie dotychczasowe ograniczenia wprowadzone przez Biskupa Włocławskiego zarządzeniami w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii.

16.  Polecamy prasę katolicką - szczególnie tygodnik "Idziemy” w którym m.in. Blask prawdy - Prawdę rozpoznajemy, przyjmujemy, odkrywamy. Nigdy nie jesteśmy jej właścicielami, Mistyka w życiu - Największym mistykiem Nowego Testamentu jest bez wątpienia św. Paweł. Jego niezwykle silne, przemieniające doświadczenie Chrystusa to nie tylko coś, co możemy podziwiać, lecz także szkoła duchowości dla każdego z nas, jest jeszcze  wiele innych ciekawych artykułów.

17.  Bądźmy apostołami przebaczenia. Pan Bóg daje nam swe łaski, siły i odwagę, żeby się zdobyć na przebaczenie.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme