• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

II Niedziela Wielkiego Postu /13 III 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia z którymi nie możemy sobie poradzić, rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnięciu zbawienia. Właśnie taką pomoc okazał Bóg apostołom, przygotowując ich do śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa, w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor. I nas dziś chce przygotować na trudny czas.

2.  Przemienienie na górze Tabor jest dobrym momentem, aby zadać sobie pytanie: czy ja przemieniam swoje życie?

3.  Przemienienie takie w moim życiu może nastąpić przez sakrament pokuty i pojednania, o ile się do niego dobrze przygotuję i gorliwie spełnię zadośćuczynienie za popełnione grzechy.

4.  Okres Wielkiego Postu to czas zarówno nabożeństw pasyjnych: Gorzkich Żali i Drogi krzyżowej, ale również czas rekolekcji i spowiedzi. Zapraszamy do uczestnictwa w nich w dniach od 27-30 marca. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi dominikanin o. Tomasz Nowak.

5.  Dzisiejsza niedziela AD Gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zwłaszcza w Afryce. Swymi ofiarami do puszek przed kościołem możemy ich wesprzeć. Odnowie w Duchu Św. dziękujemy za posługę.

6.  Dziś również przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się w Jego intencji.

7.  W piątek, 18 marca, o godz. 19.00 w naszym kościele, msza św. z nauką dla mężczyzn z cyklu Stańcie w wyłomie. Rycerze Kolumba zapraszają również do podjęcia Nowenny w Intencji Życia, w dniach 17-25 marca. Teksty modlitw na każdy dzień nowenny można znaleźć przy wyjściu z kościoła, a także na stronie i fb parafii. Nowenna zakończy się w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy to podczas mszy św. o 18:00 Rycerze będą rozprowadzać różańce dla tych, którzy podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

8.  W sobotę 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po każdej Mszy zawierzenie św. Józefowi w obliczu wojny i niepewności o przyszłość. Tego dnia o godz. 14.00 jest organizowany wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Koszt 25 zł, zapisy od poniedziałku do środy włącznie po mszy wieczornej.

9.  W przyszłą niedzielę 20 marca po Mszy o godz. 10.30 spotkanie przed I Komunią św.

10.  Członkowie chóru parafialnego CANTATE DEO apelują o wstępowanie w szeregi chórzystów. Chór działa w parafii od prawie 37 lat i potrzebuje nowych członków. Aby śpiewać w chórze nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie trzeba też znać zapisu nutowego. Wiele osób ma obawy, czy śpiewa wystarczająco dobrze i czysto, by móc śpiewać w chórze. Zapraszamy, aby wspólnie rozwiać wszelkie wątpliwości. Kontakt do chóru na stronie internetowej parafii, na fb oraz w gablocie.

11.  Dziękujemy za 7 ofiar na witraż na sumę 3800 zł.

12.  Zapraszamy do lektury tygodnika Idziemy, a w nim – artykuły na temat niedzieli AD Gentes, jak Caritas pomaga Afryce, wojna na Ukrainie oraz artykuły z życia diecezji.

13.  Wracajmy do naszej codzienności, aby z pomocą łaski Bożej zmagać się z naszymi słabościami, niewiarą, płycizną, pustką serca. Na trud i radość rozpoczętego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme