• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

I Niedziela Wielkiego Postu /06 III 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Żydzi przez czterdzieści lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Jezus czterdzieści dni pościł na pustyni i nam dany jest czterdziestodniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.

2.  Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

3.  Już od początku Wielkiego Postu przygotowujemy się do spowiedzi. Pomocą niech nam będą warunki sakramentu pokuty: rachunek sumienia, żal za grzechy; mocne postanowienie poprawy, spowiedź szczera; zadośćuczynienie Panu Bogu i ludziom.

4.  Szczególny czas nawrócenia i spowiedzi przeżyjemy podczas naszych rekolekcji wielkopostnych, które się rozpoczną od czwartej niedzieli Wielkiego Postu tj. od 27-30 marca. Poprowadzi nas tą drogą o. Tomasz Nowak OP - dominikanin udzielający się prężnie w internecie. https://dominikanie.pl/autor/tomasz-nowak-op/

5.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00 i Drogi krzyżowej - o godz. 17.00 z udziałem dzieci, a o godz. 17.30 - z udziałem dorosłych. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. wik. Przemysław Kłosowski.

6.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie. Prosimy również o modlitwę w intencji pokoju w naszych domach w gronie naszych rodzin. Na profilu fb naszej parafii znajduje się link do akcji RÓŻANIEC W WIELKIM POŚCIE W INTENCJI POKOJU. Przez całą dobę w każdej godzinie przez inną osobę odmawiany jest różaniec w intencji pokoju. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy aby włączyć się do akcji. Dziękujemy za wsparcie materialne dla Ukrainy, za ofiary tak hojnie składane do puszek, jak również za dary pierwszej pomocy, które zbierali Rycerze Kolumba.

7.  We wtorek o godz. 16.30 w pokoju Radia Maryja spotkanie wdów konsekrowanych.

8.  W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Kobiet. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.

9.  W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdzających do Medjugorie.

10.  W piątek w kościele o godzinie 19.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, a godz. 19.30 na plebani spotkanie katechetów.

11.  Można do puszki przy krzyżu adoracyjnym składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

12.  Dzisiaj w ramach spotkania Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali, nie ma spotkania w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

13.  W piątek, 18 marca, o godz. 19.00 w naszym kościele, msza św. z nauką dla mężczyzn z cyklu Stańcie w wyłomie.

14.  Za tydzień - w drugą niedzielę Wielkiego Posty zbiórka do puszek na pomoc cierpiącym w Afryce. O jej przeprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

15.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej miesięczników Różaniec, Rycerz Niepokalanej, W naszej rodzinie oraz tygodnika Idziemy, a w nim artykuły na temat Wielkiego Postu oraz na temat wojny na Ukrainie, są również artykuły z życia naszej diecezji, zachęcamy do lektury.

16.  Pan posyła nas na drogi zaginionego świata, w którym nie istnieje czas dla rodziny ani dla samego siebie, a tym bardziej dla Boga. Będąc uczniami Pana - swoim życiem ukazujmy sens modlitwy, sens milczenia i sens wieczności.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme