• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

VIII Niedziela Zwykła /27 II 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Jak drzewo poznaje się po owocach, tak samo jest również z człowiekiem.

2.  By jednak wydać dobre owoce trzeba stanąć najpierw w prawdzie o sobie przed Bogiem. Zauważmy więc grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, pilność w dobrym.

3.  We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”.

4.  W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. Tego dnia katolika powyżej 14 roku życie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. W Środę Popielcową kancelaria będzie nieczynna.
Msze święte w Środę Popielcową: godzina 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00.

5.  Od tej środy do niedzieli obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6.  W czwartek 3 marca o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzi spotkanie Bractwa Eucharystycznego.

7.  W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii św. Kazimierza Królewicza, jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. po niej Droga krzyżowa z udziałem dzieci. Natomiast o godz. 17.30 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dorosłych oraz kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

8.  W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca - usłyszmy zaproszenie Maryi i przyjdźmy w sobotę na godz. 18.00 by modlić się o pokój i ratunek dla świata.

9. W sobotę 5 marca intencja Mszy św., która została przyjęta na godzinę 16.00 za + Krystynę Pietrzyk zostanie odprawiona tego samego dnia ale o godzinie 18.00.

10.  W piątek, 11 marca w kościele o godzinie 19.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

11.  Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

12.  Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP biskup włocławski Krzysztof Wętkowski poleca odczytanie Apelu, w ramach ogłoszeń, oraz o przeprowadzenie zbiórki do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy dwukrotnie: w niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową 2 marca br. Dzisiaj zbiórkę przeprowadza Rycerstwo Niepokalanej za co serdecznie dziękujemy, w Środę Popielcowa o przeprowadzenie zbiórki prosimy Rycerzy Kolumba.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy min. Wielka wojna propagandowa - Jesteśmy zewsząd bombardowani relacjami i komentarzami na temat sytuacji na granicy rosyjsko - ukraińskiej. I trudno się dziwić: wojna tuż za polską granicą stała się faktem, komu wierzyć, a komu nie?, Święty i grzeszny - Nauczanie Josepha Ratzingera / Benedykta XVI pozwala głębiej zrozumieć, czym jest Kościół, jaka jest jego istota i jak połączyć wiarę w „święty Kościół” z jego grzesznością oraz wiele innych ciekawych artykułów.

14.Niech Pan Bóg nam pobłogosławi, a my przyjmijmy ten dar zdolności do tego, by lepiej rozumieć i lepiej kochać drugiego człowieka.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme