• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

VI Niedziela Zwykła /13 II 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Kto obdarza mnie zbawieniem? Do takiego pytania prowadzi nas dzisiejsza liturgia słowa. Czy pochodzi ono od człowieka, czy od Boga? Jeżeli Bóg jest dawcą Zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w człowieku, tylko realizować wskazania Boże.

2.  Nieraz mówimy, że nie wiemy jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienie. Przypomnijmy, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.

3.  Uczynki co do duszy: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.

4.  Uczynki co do ciała: Łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzać, więźniów wspierać, umarłych grzebać.

5.  W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego - patronów Europy oraz św. Walentego - o godz. 12.00 odpust w Kłocku.

6.  W minionym tygodniu otrzymaliśmy krzyż ołtarzowy według projektu ks. prof. Tadeusza Furdyny. Koszt krzyża 8 tysięcy złotych, a podstawy marmurowej 3 tysiące.

7.  Dziękujemy Panu mecenasowi Łukaszowi Krakowskiemu, który "pro bono" reprezentował naszą parafię w sądzie w związku ze sprawą wybicia szyb w naszym kościele. Pan mecenas wyegzekwował od sprawców karę w postaci 5.000 zł. od każdego na rzecz parafii i przeprosiny na piśmie. Dziękujemy. Odstąpiliśmy od wymierzenia kary więzienia.

8.  Bóg zapłać za 6 ofiar bankowych na sumę 810 złotych.

9.  Ponawiamy apel w związku z poszukiwaniem nowego Pana kościelnego, osoby chętne zapraszamy do kancelarii lub po mszy do zakrystii.

10.  Dzisiaj po mszy o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 spotkanie w naszym kościele ze Skautami Europy.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min.: Nie kocha się na próbę - Jak tłumaczyć młodym ludziom, żeby poczekali ze wspólnym zamieszkaniem i współżyciem do ślubu?, Miłość nie rdzewieje - Są razem od niemal pół wieku. Czas nie osłabił ich miłości. Z każdym rokiem są coraz bardziej szczęśliwym małżeństwem – co stanowi podstawowy budulec ich małżeństwa? Oraz wiele innych ciekawych artykułów.

12.  Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym idźmy do naszych domów i przyjaciół. Wszędzie tam możemy być błogosławionymi.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme