• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

IV Niedziela Zwykła /30 I 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Pan Bóg na drodze naszego życia stawia ludzi, którzy głoszą nam słowo Boże, ale również i my sami jesteśmy powołani do głoszenia słowa. Powołanym był Jeremiasz czy św. Paweł. Wierność Bogu i Jego prawu powoduje, że człowiek głoszący słowo zostaje przez „żyjących tak, jakby Boga nie było” określony jako wróg i jest zwalczany.

2.  Szczególnie do głoszenia słowa Bożego powołani są kapłani i zakonnicy, polecajmy w naszych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Może są ludzie, którym warto wskazać drogę do odkrycia i realizacji powołania.

3.  Pamiętajmy też o tych, którzy głosili nam słowo Boże, o naszych katechetach, spowiednikach, kapłanach - niech nasza za nich modlitwa będzie dla nich umocnieniem na drodze powołania.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Jana Bosko; w sobotę - św. Agatę. W środę - Ofiarowanie Pańskie - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - Msze święte jak w niedzielę, o godz. 10.30 Msza św. w intencji Wdów Konsekrowanych naszej parafii, po mszy spotkanie w kościele.

5.  W poniedziałek 31.01. na godz. 19.00 ks. Maciej zaprasza osoby chętne do wynoszenia choinek i pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej.

6.  Dziękujemy za 5 ofiar bankowych przekazanych przez parafian z racji kolędy na sumę 700 złotych.

7.  Dzisiaj swoje imieniny obchodzi pan organista Maciej Owczarek. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa oraz sił i zapału do pełnienia tej ważnej posługi jaką jest troska o śpiew i muzykę kościelną.

8.  Niebawem zakończy posługę kościelnego naszej parafii Pan Józef, dlatego osoby które chcą zastąpić Go na tym stanowisku, proszone są o kontakt z duszpasterzami w kancelarii lub po mszy w zakrystii.

9.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy, a w nim min.: Radykalnie za Chrystusem - Dzisiaj mamy do czynienia nie tyle z kryzysem powołań czy powołanych, ile z kryzysem decyzyjności - mówi bp. Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, Skąd czerpać radość? - Spokój sumienia jest tym, co daje człowiekowi radość. - mówi metropolita łódzki abp. Grzegorz Ryś.

10.  Eucharystia nie kończy się z chwilą błogosławieństwa. Trwa dalej, bo jesteśmy wysłani w świat przez Chrystusa, abyśmy czynili go lepszym, żyjąc zgodnie z Ewangelią i mocą Ducha.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme