• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

III Niedziela Zwykła /23 I 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W wielu parafiach dobiegła końca tegoroczna kolęda, a w wielu jeszcze trwa. U nas zakończyliśmy kolędę w domach, w tym tygodniu zakończymy ją w kościele.

2.  Wchodzimy w nową rzeczywistość. Wyraża ją również czytanie z Księgi Nehemiasza, pokazujące powrót narodu wybranego z niewoli babilońskiej. Rozpoczyna on nowy rozdział od tego co najważniejsze, a mianowicie od czytania Prawa Bożego. Może warto, abyśmy również i my u początku nowego czasu roku 2022 przypomnieli sobie, a może na nowo nauczyli się Dziesięciu Przykazań Bożych i Pięciu Przykazań Kościelnych.

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka Salezego; we wtorek - święto nawrócenia św. Pawła; w środę - świętych Tymoteusza i Tytusa; w piątek - św. Tomasza z Akwinu.

4.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która przybliża i wyjaśnia nam wiele spraw związanych z prawem Bożym i życiem według nauki Jezusa Chrystusa. W tygodniku "Idziemy” kolejna porcja ciekawych artykułów: Dlaczego młodzi odchodzą? - Młodzi coraz częściej rezygnują z praktyk religijnych. Jakie są tego przyczyny i możliwe konsekwencje? Kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy?, Droga do jedności - Czego nam brakuje do osiągnięcia pełnej jedności wszystkich wyznawców Chrystusa, skoro jest między nami zgoda co do samych fundamentów naszej wiary?

5.  Dzisiaj o godz. 10.30 i 12.00 towarzyszy naszej modlitwie strażacka orkiestra dęta z Sieradza. Po Mszy św. koncert kolęd. Może ktoś zdecyduje się zasilić jej szeregi.

6.  W środę, tj. 26 stycznia Mszy świętej będzie przewodniczył o. Józef Witko wraz z modlitwą o uzdrowienie.

7.  W dniach 14.02.-18.03. trwać będzie zawierzenie się św. Józefowi, które zakończy się wyjazdem autokarowym do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Bliższych szczegółów udziela Pani Ewa Duda.

8.  W dniach 22-29.04. jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Więcej informacji i kontakt z organizatorem w gablocie przy kościele.

9.  W przyszłą sobotę, 29 stycznia, o godz. 15:00, w salkach katechetycznych, odbędzie się spotkanie małżonków, którzy pragną dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem, zapewniając, że dzięki tej wspólnocie zbliżą się jeszcze bardziej do siebie, a przede wszystkim do Boga.

10.  Rodzice małej Jagódki dziękują wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu włączyli się w kiermasz ciast, udało się zebrać 16 270,34 zł. Bóg zapłać.

11.  Dziękujemy za 2 ofiary bankowe na sumę 340 złotych i za składane ofiary kolędowe na trzeci witraż Archanioła Rafała.

12.  Bóg wszedł podczas tej świętej Uczty i Ofiary ze swoja mocą i miłością w nasze życie na tyle, na ile Mu otworzyliśmy nasze serca i umysł. Będzie nam nieustannie towarzyszył, wspierał i chronił swoją łaską w codzienności na tyle, na ile Mu otworzymy nasze domy, szkoły, miejsca pracy i rozrywki. Teraz, gdy pragnie nam błogosławić, przyjmijmy ten dar ze szczerą wdzięcznością.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme