• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

II Niedziela Zwykła /16 I 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, a jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.

2.  Trwa czas kolędy. Jezus przez kapłana chce nam błogosławić i prowadzić nas po drogach życia. Dziękujemy za miłe wizyty kolędowe tradycyjnie w domach na zaproszenie i za obecność na kolędzie w kościele. Dziękujemy też za każdą ofiarę kolędową - w tym roku na trzeci witraż św. Archanioła Rafała. Osoby, które składają ofiary w zakrystii mogą również odebrać folder kolędowy. Porządek kolędy w tym tygodniu

3.  W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu, może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma Świętego - choćby Księgi Tobiasza ukazującej Archanioła Rafała, dobrej książki czy prasę katolicką, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę. Jak w każdą niedzielę jest do nabycia tygodnik katolicki Idziemy.

4.  W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek - św. Antoniego Opata; w środę - św. Józefa Sebastiana Pelczara; w piątek - św. Agnieszkę.

5.  W dniach 18-25 stycznia będziemy przeżywali w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zmobilizujmy się do modlitwy w tej intencji.

6.  W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek - Dzień judaizmu, w piątek - Dzień Babci, w sobotę - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

7.  Dziękujemy za 5 ofiar bankowych na sumę 550 złotych.

8.  W poniedziałek po południu nie będzie czynna kancelaria parafialna.

9.  Dzisaj po każdej Mszy św. "Kiermasz ciast” jako pomoc dla małej Jagody chorej na SMA. Wesprzyjmy dziecko i jej rodziców walczących o zdrowie swego dziecka, której leczenie wyceniono na 9,5 mln zł.

10.  Dzisiaj również o godz. 15.00 w Sieradzkim Centrum Kultury (Teatr Miejski w Sieradzu) odbędzie się projekcja filmu: Nędzarz i Madame, cena biletu 16zł.

11.  Najbliższa niedziela, tj. 23 stycznia jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12 00 będziemy się modlić  w szczególny sposób w intencji małżeństw i rodzin.

12.  Również za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

13.  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i czyni z nas radosnych świadków Bożej miłości.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme