• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Uroczystość Objawienia Pańskiego /06 I 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą uroczystość Objawienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że Boga można poznać zarówno dzięki Bożemu objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

2. Dziś o godz. 10.15 Orszak Trzech Króli wokół kościoła, pokłon Mędrców złożony przy betlejemskim żłóbku i Msza święta. Po Mszy św. słodki poczęstunek dla dzieci.

3. Dzisiaj przez cały dzień odbywa się kiermasz ciast przed naszym kościołem na rzecz 14 miesięcznej Jagódki, która choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA), chciejmy wspomóc materialnie i modlitewnie, to dzieło.

4. Kredą dziś pobłogosławioną oznaczamy drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Błogosławimy też kadzidło.

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w naszych modlitwach, naszych rodziców, chrzestnych oraz kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.

6. W Eucharystii otrzymujemy gwarancję zmartwychwstania ciał, które nastąpi na końcu świata: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Święty Ignacy Antiocheński określał Chleb eucharystyczny jako lekarstwo nieśmiertelności, antidotum na śmierć.

7. Jutro pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

8. W niedzielę o godz. 12.00 wystąpi na Mszy św. schola z Łodzi.

9. Również w niedzielę 9 stycznia we Wróblewie o godz. 11.30 odprawiona zostanie Msza św. z okazji 40-tej rocznicy rejestracji NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych w intencji Ojczyzny i Związku. Zapraszamy.

10. Na stronie internetowej parafii, jak również w gablocie wywieszony jest plan kolędy w formie wspólnej modlitwy w kościele, początek 10 stycznia 2022r.. Zapraszamy do kościoła na Mszę św., aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na msze przynosimy wodę, do pobłogosławienia, którą po powrocie do domu poświęcimy domowników i nasze mieszkania. Tegoroczna kolęda będzie przebiegać pod patronatem św. Archanioł Rafała, którego witraż mamy nadzieję zrobić w tym roku. W domach i w kościele będą rozdawane foldery kolędowe z okazjonalne pieczęcią przedstawiającą Archanioł Rafała, a na Mszach będą o nim głoszone homilie. Osoby, które pragną zaprosić księdza do domu na tradycyjną kolędę mogą to uczynić jeszcze dzisiaj w zakrystii.


11. Trzej Mędrcy odnaleźli Zbawiciela i pokłonili się oddając Mu hołd uwielbienia. Niech Pan nam błogosławi na czas szukania Jego bliskości w codziennym życiu.

 

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme