• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim /02 I 2022r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam narodzenie Pana Jezusa jako Słowo, które Bóg wypowiada do człowieka. Otwórzmy serca na to Słowo, przyjmijmy je i realizujmy na co dzień w swoim życiu.

2. W czwartek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, poświęcamy kredę i kadzidło. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje święte. Tego dnia zapraszamy również na Orszak Trzech Króli - Tym razem przejdziemy wokół kościoła - początek około godz. 10.15. Potem wejdziemy do świątyni, gdzie Trzej Królowie złożą pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku. Następnie Msza święta, a po jej zakończeniu zaplanowany jest słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych.

3. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z racji epidemii będzie ona miała dwie formy: na zaproszenie rodzin i druga forma w kościele na Mszy św. wieczornej i specjalnym nabożeństwie - według wyznaczonego planu. Prosimy zatem o zgłaszanie się na kolędę tradycyjną, a pozostałych parafian o uczestnictwo w kościele. Podany jest porządek kolędowy w gablocie i na stronie parafialnej. Tak jak w ubiegłym roku tak i w tym ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na trzeci witraż św. Archanioła Rafała i na konserwację i oszklenie odpowiednim szkłem całego okna. Mamy nadzieję, że mimo trudnego czasu i mniejszej ilości wiernych uda się nam zrealizować to zamierzenie. Powierzamy je opiece Świętego Archanioła Rafała.

4. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie wdów konsekrowanych.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 16.45 spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca - spowiedź od godz.16.00 w piątek, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. W pierwszy czwartek Msza św. o Chrystusie Najwyższym kapłanie i nabożeństwo w intencji powołań.

7. Dziękujemy za 2 ofiary bankowe na sumę 400 złotych i za jedną ofiarę 100 zł w kancelarii.

8. W niedzielę 9 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 wystąpi Schola z Łodzi ze śpiewem gregoriańskim. Zapraszamy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny miesięczników: Anioł, Różaniec, Miłujcie się, a także tygodnika Idziemy, a w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących Uroczystości Objawienia Pańskiego.

11. Niech błogosławieństwo nas umocni, byśmy wcielali dzisiejsze słowo Boże w nasze życie.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme