• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Niedziela Świętej Rodziny /26 XII 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Początki dzisiejszego święta sięgają XVII wieku. Kult Świętej Rodziny zatwierdził papież Leon XIII w 1890 roku. Stawiał on Świętą Rodzinę jako wzór i zachęcał do Jej naśladowania. Jako pierwszy podkreślił rolę małżeństwa w drodze do świętości, wskazując na rodzinę jako miejsce rozwoju duchowego i służby Bogu oraz Kościołowi.

2.  Wpatrując się w Rodzinę Nazaretańską można zauważyć, że jej życie nie było idylliczną sielanką, a na swej drodze napotykała problemy i kłopoty dnia codziennego. Tym co ją ożywiało była bliskość z Bogiem i wzajemna miłość między Jezusem, Maryja i Józefem.

3.  W tym tygodniu w sobotę przypadnie nowy rok kalendarzowy i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek niedzielny Mszy świętych. Po Mszy o godz. 18.00 z racji pierwszej soboty 15 minutowa medytacja, część różańca świętego i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

4.  W piątek o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku wraz z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym. 15 minut przed Msza św. wyczytanie nazwisk zmarłych w tym roku i modlitwa za zmarłych.

5.  Życzymy Parafianom i Gościom dobrego i radosnego świętowania Bożego Narodzenia w rodzinach i odnowienia wzajemnej miłości i więzi.

6.  Dziękujemy za 2 ofiarę bankową - 200 zł. i 2 ofiary indywidualne na sumę 1400 zł. W minionym tygodniu zakupiliśmy dwa klęczniki z siedziskiem - jeden do prezbiterium drugi do kaplicy Miłosierdzia Bożego - koszt 2 400 złotych.

7.  Dobiega końca akcja Paczuszka dla maluszka. Dary można jeszcze składać do 28 grudnia tj. najbliższego wtorku. Serdecznie dziękujemy za otwarcie serc na potrzeby bliźnich.

8.  Na stronie internetowej parafii, jak również w gablocie wywieszony jest plan kolędy w formie wspólnej modlitwy w kościele, początek 10 stycznia 2022r. Zapraszamy do kościoła na Mszę św., aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Osoby, które pragną zaprosić księdza do domu na tradycyjną kolędę mogą to uczynić w kancelarii lub w zakrystii. Zapisy do Uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących przeżywania Bożego Narodzenia.

10.  Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas pomocą w budowaniu każdego dnia świętości naszych rodzin.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme