• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

IV Niedziela Adwentu /19 XII 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Czas oczekiwania powoli się wypełnia. Już niebawem będziemy świadkami Narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

2.  W tym tygodniu Wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać Narodzenie Jezusa Chrystusa. Pasterka u nas o godz. 24.00, a Msza św. z udziałem dzieci o godz. 22.00. 15 minut przed Paterką, parafialny chór Cantate Deo zaprasza na koncert kolęd.

3.  Spotkanie przy stole wigilijnym niech będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i nie zakrapiana alkoholem.

4.  Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Ze względu na covid -19 będzie ona wyglądała tak jak w tamtym roku: na zaproszenie parafian w domach i w kościele na Mszy św. o godz. 18.00. Można zgłaszać gotowość kolędy w domu zapisując się w kancelarii lub w zakrystii. Program kolędy podamy na stronie parafialnej i w gablocie. Ofiary z tegorocznej kolędy będą przeznaczone na trzeci witraż - św. Archanioła Rafała i na wymianę szyb oraz konserwację ramy trójkątnego okna, w którym zamontujemy witraż. Od 1 września do dziś parafianie i nie tylko parafianie złożyli na nowy witraż 21 360zł, łącznie w 2021r. złożono 43 362,85zł. Dziękujemy również za dwie ofiary z ubiegłego tygodnia na sumę 200 zł. Bóg zapłać.

5.  Spowiedź św. w tym tygodniu do piątku na Mszy św. o g.7.00 i wieczorem do czwartku od godz. 17.30.

6.  Od jutra zaczynamy ustawianie choinek i pracę przy budowie dekoracji w naszym kościele na Boże Narodzenie. Ks. Maciej zaprasza chętne osoby do pomocy jutro na godzinę 19.00.

7.  W niedzielę Świętej Rodziny tj. 26 grudnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta ze szczególnym błogosławieństwem dla małżeństw. Dzień ten jest patronalnym świętem Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, a także do przyłączania się małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła.

8.  Przypominamy o trwającej przez cały Adwent akcji ,,Paczuszka dla maluszka”, pomoc na rzecz Domu Samotnej Matki Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku oraz DPS-u dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej.

9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min.: Oblicza nadziei - Kotwica duszy czy matka głupich? Zawieść nie może czy prowadzi do rozczarowania? Czym naprawdę jest nadzieja? Z piekielnej kuchni do nieba - Co powrót do Boga zmienił w życiu znanego kucharza Wojciecha Modesta Amaro?

10.  Pokrzepieni słowem i Pokarmem eucharystycznym idźmy przygotować świat na spotkanie z Tym, który jest jedynym celem tych wszystkich zabiegów.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme