• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

III Niedziela Adwentu /12 XII 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W ubiegłą niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił podczas naszych rekolekcji adwentowych przez ks. Michała, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela. Dziś staje przed nami kwestia przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem. Dziękujemy wszystkim parafianom biorącym udział w minionych rekolekcjach.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, a przede wszystkim do odbycia spowiedzi, kto tego nie uczynił podczas rekolekcji, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również i w naszych sercach. W najbliższy wtorek w Bazylice będzie dzień spowiedzi.

3. Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, odwiedzimy w domach 17 grudnia (piątek), osoby takie można zgłaszać w zakrystii.

4. Jutro rozpoczynamy drugą część Adwentu. Liturgia słowa będzie wprowadzała nas w atmosferę poprzedzającą przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Lucję, we wtorek - św. Jan od Krzyża.

6. Kto jeszcze nie nabył opłatków u pana Organisty Macieja może to dziś uczynić wspierając jego posługę w naszej parafii. Można też nabywać przy wyjściu z kościoła świece Caritasu na stół wigilijny.

7. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz pomocy przed świętami potrzebującym pomocy.

8. Dziękujemy za 2 ofiary bankowe na sumę 300 złotych oraz 2 ofiary złożone w kancelarii na sumę 200 zł.

9. Jutro dzień wprowadzenia stanu wojennego, modlitwą i pamięciom uczcijmy jego ofiary.

10. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.30 zebranie przygotowujące do I Komunii św.

11. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15 00, w salkach katechetycznych, odbędzie się spotkanie małżonków, którzy pragną dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem, zapewniając, że dzięki tej wspólnocie zbliżą się jeszcze bardziej do siebie, a przede wszystkim do Boga.

12. Przypominamy o trwającej przez cały Adwent akcji "Paczuszka dla maluszka” , pomoc na rzecz Domu Samotnej Matki Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku oraz DPS-u dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku „Idziemy” m.in.: Adwentowe tęsknoty - Ludzie są bardzo niecierpliwi w życiu duchowym, wzroście moralnym. Natychmiast chcieliby mieć uporządkowane wnętrza, Czujność i rozsądek - Klucze pod doniczką czy wycieraczką – złodzieje wiedzą o takich metodach. Nie ułatwiajmy im pracy, co zrobić aby nie pomagać włamywaczom oraz wiele innych ciekawych artykułów.

14. Po Komunii świętej i my tak jak Maryja mamy Jezusa w sobie, w swoim sercu. Zanieśmy Go innym, pokażmy Go w sposobie życia, w sposobie przeżywania zbliżających się świąt.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme