• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

II Niedziela Adwentu /05 XII 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi dla Pana. Pierwszym z nich są Roraty znane w Polsce już od XIII wieku - ich nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni Rorate caeli czyli -,,Spuście niebiosa”. W swojej treści teologicznej jest to Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela.

2.Drugim są rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczynamy. Mają nam pomóc w odpowiedzi na pytanie: Jak zmienić swoje życie, by przygotować się na przyjście Zbawiciela. Skorzystajmy więc z konferencji rekolekcyjnych i przystąpmy do sakramentu pokuty, który będzie we wtorek. Program rekolekcji

3. Podczas trwania rekolekcji kancelaria będzie nieczynna, sprawy pilne prosimy zgłaszać w zakrystii.

4.U Pana Organisty można nabywać opłatki, które nam przypominają zarówno chleb codziennie przez nas spożywany, jak i chleb eucharystyczny - Ciało Chrystusa, spożywane w czasie Mszy świętej. Przyjmijmy opłatki z naszej parafii na znak wspólnoty parafialnej, aby wspólnie połamać się nimi w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Złożone z ich racji ofiary są wsparciem dla pana Organisty za pełnioną posługę na tym ważnym stanowisku.

5. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny.

6.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Mikołaja; we wtorek - św. Ambrożego; w środę - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w czwartek - św. Jana Diego; w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

7.Jutro po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie wdów konsekrowanych w pokoju Radia Maryja. Zapraszamy nowe osoby.

8. 8 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej i Różańca rodziców za dzieci z Aktem Zawierzenia.

9. W niedzielę 12 grudnia po mszy o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

10. Organizowany jest wyjazd do Kalisza na film. ,"Nędzarz i Madame” dn. 16 grudnia, więcej informacji przy wyjściu z kościoła przy stolika ze świecami.

11.Chorych, których nie odwiedzamy z racji pierwszych piątków miesiąca, a którzy chcą przyjąć Sakramenty przed świętami, odwiedzimy w domach dnia 17 grudnia (piątek), osoby takie można zgłaszać w zakrystii.

12.Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Radzie parafialnej dziękujemy za jej przeprowadzenie, a ofiarodawcom za pomoc. Dziękujemy za 1 ofiarę bankową – 200 oraz 3 ofiary złożone w kancelarii na sumę 300 zł.

13.Ofiary składane na tacę w środę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty.

14. Przypominamy o trwającej przez cały Adwent akcji "Paczuszka dla maluszka” , pomoc na rzecz Domu Samotnej Matki Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku oraz DPS-u dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”, miesięczników „W naszej Rodzinie”, "Anioł” oraz „Rycerz Niepokalanej”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Droga ku Bogu - Małżeństwo to stan nieustannego nawrócenia, a jego istotą jest rezygnacja ze swojej woli, by przyjąć z miłością wolę drugiego, Zdecydowani, by wierzyć - Za każdym nawróceniem kryje się czyjaś wyjątkowa historia. Za każdym stoi dana komuś od Boga łaska, ale też osobista decyzja, by po tę łaskę sięgnąć oraz wiele innych ciekawych artykułów.

16.Niech Pana nam błogosławi w trudzie nawracania się.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme