foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Podejmowana w nim tematyka będzie zwracała uwagę na to, że każdy z nas jest "posłany w pokoju Chrystusa”.

2. Przypominamy, że Adwent to radosny okres oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Warto jednak zwrócić uwagę, że Kościół już w IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej - zwłaszcza w roratach, które będą u nas: w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w czwartki, piątki i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z przygotowanymi w domu lampionami, aby rozświetlać drogę przychodzącemu Chrystusowi. Dzieci, które zbiorą wszystkie obrazki, które będą rozdawane od niedzieli do środy, w nagrodę na wiosnę pojadą na jednodniową, autokarową wycieczkę niespodziankę.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ - Dyrektor Grupy Profeto. (Program rekolekcji) Rekolekcje pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej stąd też we wtorek, tj. 7 grudnia, spowiedź święta. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach. Program jest wywieszony w gablotach i przy wejściach do kościoła.

4. Dekoracja związana z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece, symbolizuje cztery niedziele Adwentu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. Spowiedź w piątek od. godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza święta. Ponadto we wtorek - święto Andrzeja Apostoła, w piątek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, a w sobotę św. Jana Damasceńskiego.

6. Z dniem dzisiejszym rusza w naszej parafii świąteczna akcja "Paczuszka dla Maluszka”, jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla małych dzieci. W kościele znajduje się choinka z bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla maluszka. Dary z naszej zbiórki przekazane zostaną do Domu Samotnej Matki Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku oraz do DPS-u dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O jej przeprowadzenie prosimy Radę Parafialną.

8. Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na uroczystości 30 rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 4 grudnia. Zapisy przy wyjściu z kościoła po mszy o godz. 18.00 lub pod nr telefonu 502998940.

9. W czwartek 2 grudnia o godz. 17.00 spotkanie Bractwa Eucharystycznego w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

10. W sobotę 4 grudnia w salkach katechetycznych mierzenie dzieci przed I Komunią Św.

11. Dziękujemy za 4 ofiary na witraż na sumę 1000 złotych.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy min.: Czasy ostateczne - Pojęcie „czasy ostateczne” ma korzenie zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie. Na początku Adwentu warto przypomnieć, jaką treść Biblia pod tym pojęciem zawiera, Modlitwa rodzinna - Poprzez wspólną modlitwę doświadczamy Bożej miłości, akceptacji, łaski i wiele innych ciekawych artykułów.

13. Kierując się miłością do Pana Jezusa, wykorzystajmy czas Adwentu na cierpliwe usuwanie przeszkód i wad, by tym wysiłkiem dobrze przygotować się na Boże Narodzenie. W tym postanowieniu umocni nas błogosławieństwo.