• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata /21 XI 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. W najbliższą sobotę uroczyste Nieszpory o godz. 17:30, którymi rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i Adwentu, zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy brewiarzowej.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Cecylię, w środę - św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Z racji św. Cecylii wszystkim chórzystom oraz członkom zespołów muzycznych życzymy wstawiennictwa Patronki muzyki kościelnej oraz satysfakcji z podejmowanego trudu służenia Bogu i wspólnocie.

3.  Jeśli Bóg da, w drugą niedzielę Adwentu rozpoczniemy nasze Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą od 5 do 8 grudnia. Przewodniczył nam będzie ks. Michał Olszewski SCJ, Dyrektor Grupy Profeto. Spowiedź św. będzie 7 grudnia we wtorek.

 4.  W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną, a w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Zespół Liturgiczny Dorosłych.

5.  Dziękujemy za 4 ofiary na witraż na sumę 800 złotych. Bóg zapłać.

6.  Dziękujemy panu Jackowi Mikołajczykowi za usunięcie usterki na dachu kościelnym.

7.  Można nabywać od dziś u pana Organisty Macieja Owczarka Opłatki na stół wigilijny. Wesprzyjmy swymi ofiarami jego niemal już roczną posługę w naszym kościele. Możemy też u Pań nabywać świece Caritas - małe i duże oraz w sklepiku parafialnym kalendarze z naszego wydawnictwa diecezjalnego.

8.  Od niedzieli 28 listopada można nabywać u ministrantów sianko na stół wigilijny, ofiary złożone ministrantom, są przeznaczone na ich fundusz.

9.  Przez cały Adwent trwać będzie w naszym kościele akcja "Paczuszka dla maluszka", prowadzona przez Rycerzy Kolumba z naszej parafii. O szczegółach można będzie przeczytać na plakatach oraz na stronie i fb parafii.

10.  Najbliższa niedziela, tj. 28 listopada jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej o godz. 12:00 będziemy się modlić w szczególny sposób w intencji małżeństw i rodzin. Po zakończeniu tej mszy świętej w salkach katechetycznych można będzie się dowiedzieć więcej nt. Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie.

11.  W środę po mszy wieczornej w salce katechetycznej krąg biblijny dla tych, którzy chcą rozważać we wspólnocie Pismo Święte.

12.  W piątek o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

13.  Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne przed mszami świętymi w niedzielę.

14.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy min. Tron dla Jezusa - Nasze serce powinno być pierwszym środowiskiem królowania Chrystusa. - mówi bp. Stanisław Jamrozek, delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych, Granica coraz gorętsza - Sceny z granicy, które oglądamy w telewizji, internecie czy w gazetach, to wierzchołek góry lodowej. W tle jest zorganizowana operacja i wiele innych ciekawych artykułów.

15.  Powierzeni na nowo opiece Króla Królów, idźmy napełnieni Jego mocą, by spełniać Jego nakazy z pokorą i radością w sercach. Niech towarzyszy nam Jego błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme