foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wizyta duszpasterska A. D. 2022/2023

Uroczystość Świętej Rodziny

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa uświadamia nam, że staniemy przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym, aby zdać sprawę ze swojego życia.

2. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd też ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na jego wsparcie. Rycerstwu Niepokalanej i Żywemu Różańcowi dziękujemy za zbiórkę, a ofiarodawcom za pomoc prześladowanym za wiarę.

3. W wielu parafiach dziś błogosławi się opłatki na stół wigilijny. Opłatek przypomina nam białą hostię używaną do sprawowania Mszy Świętej, a także chleb, który spożywamy każdego dnia. W sposób uroczysty opłatkiem będziemy się dzielić w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Opłatek przyjęty z parafii od pana Organisty Macieja jest również symbolem jedności rodziny parafialnej. Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki w kościele. Zechciejmy przyjąć życzliwie ten opłatek od niego i wesprzyjmy ofiarami jego niemal całoroczny trud posługi w naszym kościele.

4. Od niedzieli 21 listopada będą do nabycia świece Caritas, w takiej samej formie jak w poprzednich latach.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienia: w środę - św. Elżbiety; w czwartek - bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę - św. Rafała Kalinowskiego.

6. Na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc emigrantom. O posługę prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

7. Dziękujemy parafianom za 9 ofiar na witraż na sumę - 3350 złotych.

8. W czwartek o godz.18.50 spotkanie katechetów.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.

10. W niedzielę 21 listopada na mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone modlitewniki, dla dzieci przygotowujących się do I komunii, a po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.

 11. Niedziela Chrystusa Króla jest dniem, kiedy w naszej wspólnocie parafialnej są ustanawiani nowi ministranci, których będzie czwórka. Zapraszamy chłopców, aby zasilali szeregi liturgicznej służby ołtarza.

12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min.: Wciągnięci w sieć - Codzienność dzieci i młodzieży została zdominowana przez ekrany, a rodzice nie zawsze mają świadomość, jak daleko posunął się ten proces, Świadoma swej godności - Szesnastoletnia błogosławiona, męczennica, która oddała życie w obronie niewinności i czystości – co wpłynęło na tak odważną postawę Karoliny Kózkówny?

13. Czuwajmy w oczekiwaniu naszego Pana, który przyjdzie z wielką mocą i chwałą. Niech wspomoże nas w tym Boże błogosławieństwo.