• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

XXXIII Niedziela Zwykła /14 XI 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa uświadamia nam, że staniemy przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym, aby zdać sprawę ze swojego życia.

2. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd też ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na jego wsparcie. Rycerstwu Niepokalanej i Żywemu Różańcowi dziękujemy za zbiórkę, a ofiarodawcom za pomoc prześladowanym za wiarę.

3. W wielu parafiach dziś błogosławi się opłatki na stół wigilijny. Opłatek przypomina nam białą hostię używaną do sprawowania Mszy Świętej, a także chleb, który spożywamy każdego dnia. W sposób uroczysty opłatkiem będziemy się dzielić w czasie Wieczerzy Wigilijnej. Opłatek przyjęty z parafii od pana Organisty Macieja jest również symbolem jedności rodziny parafialnej. Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki w kościele. Zechciejmy przyjąć życzliwie ten opłatek od niego i wesprzyjmy ofiarami jego niemal całoroczny trud posługi w naszym kościele.

4. Od niedzieli 21 listopada będą do nabycia świece Caritas, w takiej samej formie jak w poprzednich latach.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienia: w środę - św. Elżbiety; w czwartek - bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę - św. Rafała Kalinowskiego.

6. Na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc emigrantom. O posługę prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

7. Dziękujemy parafianom za 9 ofiar na witraż na sumę - 3350 złotych.

8. W czwartek o godz.18.50 spotkanie katechetów.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.

10. W niedzielę 21 listopada na mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone modlitewniki, dla dzieci przygotowujących się do I komunii, a po mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci.

 11. Niedziela Chrystusa Króla jest dniem, kiedy w naszej wspólnocie parafialnej są ustanawiani nowi ministranci, których będzie czwórka. Zapraszamy chłopców, aby zasilali szeregi liturgicznej służby ołtarza.

12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min.: Wciągnięci w sieć - Codzienność dzieci i młodzieży została zdominowana przez ekrany, a rodzice nie zawsze mają świadomość, jak daleko posunął się ten proces, Świadoma swej godności - Szesnastoletnia błogosławiona, męczennica, która oddała życie w obronie niewinności i czystości – co wpłynęło na tak odważną postawę Karoliny Kózkówny?

13. Czuwajmy w oczekiwaniu naszego Pana, który przyjdzie z wielką mocą i chwałą. Niech wspomoże nas w tym Boże błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme