• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

XXXII Niedziela Zwykła /07 XI 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam ubogą wdowę, która wrzuca wszystko co posiada do skarbony w świątyni jerozolimskiej. Zadajmy sobie pytanie, na ile my sami przekazujemy bezinteresowny dar dla dobra drugiego człowieka?

2.    W czwartek, 11 listopada, przypada 103 rocznica Odzyskania Niepodległości po ponad stu latach rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w jej obronie. Msze święte w naszym kościele w to święto wg porządku niedzielnego. Suma o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny i jej wolności. O godz. 11.45 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego CANTATE DEO.

3.    W tym tygodniu we wtorek - Poświęcenie Bazyliki Laterańskej, w środę - wspomnienie św. Leona Wielkiego, w czwartek – św. Marcina, w piątek - św. Jozafata, w sobotę - pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4.    We wtorek o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju naprzeciw kancelarii, zapraszamy nowe wdowy i wdowców.

5.    W sobotę 13.11. o godz. 7.00 Msza św. w intencji ks. kan. Stanisława Strzelińskiego z racji imienin. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask i pokoju serca.

6.    W przyszłą niedzielę,14.11, obchodzony będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary złożone do puszek przed kościołem będą wyrazem naszej troski i łączności z prześladowanymi za wiarę w Chrystusa. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej.

7.    Za tydzień zostaną pobłogosławione opłatki na wieczerzę wigilijną.

8.    Również za tydzień po mszy św. o godz.16.00 spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

9.    Dziękujemy za 6 ofiar, na sumę 600 zł w tym 1 bankowa, które zostały złożone na witraż. Bóg zapłać.

10.    Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min.: Jak kochać ojczyznę? - Mówienie o miłości ojczyzny wielu Polaków dzisiaj drażni. Może dlatego, że nie rozumieją jej źródeł i znaczenia?, W lustrze Kościoła - Spotkanie z Ojcem Świętym przebiegło w przyjacielskiej atmosferze, mogliśmy rozmawiać o problemach Kościoła w Polsce i wysłuchać wskazań papieża – mówią biskupi, którzy wrócili z Rzymu po wizycie ad limina Apostolorum i wiele innych ciekawych artykułów.

11.    Oczekujemy Twego przyjścia w chwale. Niech te słowa staną się drogowskazem w naszych najbliższych dniach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme