• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła /31 X 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Od najmłodszych lat uczymy się o najważniejszym przykazaniu - miłości Boga i bliźniego. Kościół wskazuje uczynki miłosierdzia, które są realizacją tego przykazania.

2.  W myśl katechizmu do uczynków miłosierdzia względem duszy zaliczamy: grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, za żywych i umarłych modlić się.

3.  Do uczynków miłosierdzia co do ciała należą: łaknących nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać podróżnych w dom przyjąć, chorych nawiedzić, więźniów wspierać, umarłych grzebać.

4.  Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty święte. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy inicjatywy go upiększające oraz jego utrzymanie. Jest to ważne w tym czasie epidemii, gdzie gołym okiem widać zmniejszenie liczby uczestników niedzielnej liturgii. Czy potrafimy uszanować to miejsce przez zachowanie i godny strój?

5.  W tym tygodniu przypada: w poniedziałek- uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek- wspomnienie św. Karola Boromeusza, a także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W pierwszy piątek odwiedziny chorych, a od godz. 16.00 sakrament pokuty, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

6.  W Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte w naszym kościele o godz.7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.Natomiast na cmentarzy komunalnym o godz. 11.30 procesja i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie ok. godz. 12.30 -Msza święta za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Ofiary z kościoła i cmentarza z Wszystkich Świętych przeznaczone są na WSD we Włocławku. Bóg zapłać ofiarodawcom.

7.  Można jeszcze zgłaszać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne w przed mszami niedzielnymi oraz w kancelarii.

8.  Zapraszamy wszystkie dzieci dzisiaj na godz. 16.00 na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w salkach parafialnych.

9.  Dzisiaj o godz.19.00 koncert w kościele 30-to osobowego chóru wraz z instrumentami - wiolonczela i organy. Serdecznie zapraszamy.

10.  Chór Cantate Deo serdecznie zaprasza na warsztaty emisji głosu, które odbędą się w naszej parafii w dniu 6 listopada br. o godz. 9.00 na salkach parafialnych. Warsztaty poprowadzi prof. Akademii muzycznej w Łodzi dr Dawid Ber, który do niedawna prowadził chór Filharmonii Łódzkiej. Serdecznie zapraszamy.

11.  W czwartek 4 listopada o godz. 17.00 spotkanie Bractwa Eucharystycznego w Kaplicy Miłosierdzia.

12.  Dziękujemy za 12 ofiar na witraż- w tym za dwie spoza parafii: z Wrocławia i Bełchatowa- na sumę 6860 zł.

13.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, są do nabycia czasopisma: W naszej rodzinie, Różaniec, Anioł oraz tygodnik Idziemy, a w nim min. Prawda o czyśćcu - Jałmużna, post i każdy akt miłości, ofiarowane za dusze czyśćcowe przybliża je do widzenia Boga, Cmentarz miejscem modlitwy - Kościół zachęca do pogrzebu w trumnie, gdyż chrześcijaństwo odnosi się z szacunkiem do ludzkiego ciała, przeznaczonego do zmartwychwstania.

14.  Wdzięczni dobremu Bogu za łaski, których doświadczamy w Jego świątyni, zanieśmy do naszych domów i ludzi światło Dobrej Nowiny.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme