• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

IX Niedziela Zwykła /29 maja 2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Trwa oktawa Bożego Ciała. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek poświęca się wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie są darem Bożym służącym ludziom i wszelkiemu stworzeniu. Podczas ich świecenia wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Do tej pory przypisuje się wiankom lecznicza moc i działanie ochronne. Ofiary zbierane w czwartek na zakończenie oktawy są przeznaczone na potrzeby asysty.

2.  Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 16.00.

 

3.  Jutro, 30 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin zastępczych i ich wychowanków organizowaną przez starostwo. Homilię wygłosi o.Tomasz Nowak-przeor Dominikanów z Łodzi. Po Mszy św. o.Tomasz wygłosi także konferencję. Zapraszamy. Z racji dłuższej Mszy i procesji spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem o godz. 19.30.

4.  W środę rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy. W tym dniu przypada też dzień dziecka. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, wypraszając dla nich mądrość, roztropność i odpowiedzialność.

5.  W czwartek o godz.19.00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców i chrzestnych.

6.  W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie odpust w naszej parafii. Celem święta jest rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu i okazuje podczas Mszy świętej, złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. Msze święte w odpust o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o godz. 18.00 suma odpustowa i sakrament bierzmowania pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Gębickiego. Zapraszamy parafian i Gości. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 15.30.

7.  W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Jest to pierwsza sobota miesiąca.

8.  Dziękujemy z 2 ofiary na Kościół w wysokości 400 złotych.

9.  Jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki i inne czasopisma.

10. Są wolne intencje mszalne podczas pielgrzymki do Rzymu. Jeżeli ktoś chciałby zamówić, to będą one odprawiane przez naszych kapłanów w Rzymie w terminie 13 – 20 czerwca.

11. Informujemy, że zbieramy jeszcze osoby na drugi autokar, na wyjazd na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016. Lista będzie otwarta jeszcze do przyszłej niedzieli. Na dzień dzisiejszy mamy około 20 chętnych na drugi autokar. Potrzeba jeszcze drugie tyle. Prosimy niezdecydowanych o jak najszybsze podjęcie decyzji i zgłoszenie się do ks Roberta.

12. Wyjazd do Lednicy o 7.30 z parkingu przy Al. Grunwaldzkiej.

13. Błogosławieństwo,które za chwilę przyjmiemy jest zobowiązaniem, aby za drzwiami naszego kościoła dzielić się wiarą i przyprowadzać innych do Chrystusa.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme