foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    „Panie żebym przejrzał” - to wołanie człowieka niewidomego powinno być również i naszym wołaniem. Potrzeba bowiem, abyśmy idąc przez życie patrzyli na nie oczyma wiary i według tej wiary żyli.

2.    Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna.

3.    Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na dzieła misyjne.

4.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

5.    Z racji zbliżającego się Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu. Tych, którzy chcą, aby również w parafii modlono się za zmarłych z ich rodzin, zapraszamy do przynoszenia wypominek rocznych, oktawalnych i jednorazowych na cmentarzu komunalnym w dniu 1 listopada. W uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Msze święte będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.30 procesja z czterema stacjami i modlitwy wypominkowe za zmarłych, a następnie ok. godz. 12.45 Msza święta za zmarłych spoczywających na tymże cmentarzu.

6.    We wtorek na Mszy o godz. 18.00 gościć będziemy o. Józefa Witko.

7.    W niedzielę, 31 października, na godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Dobra zabawa, taniec, pyszny poczęstunek, konkursy z nagrodami - w tym główny konkurs na najlepsze przebranie świętego.

8.    Również za tydzień o godz. 19.00 kolejny koncert w naszym kościele w ramach festiwalu: „Sieradzka jesień organowa”. 

9.    Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewu w naszym zespole "Boże Nutki". Poszukujemy również osoby grające, szczególnie na gitarze. Więcej informacji można uzyskać po Mszach o 10.30 bądź pod numerem telefonu 733253895 podanym w gablocie.

10.    Parafia NMP Królowej Polski w Sieradzu zaprasza na rekolekcje "Czy naprawdę chcesz zmienić swoje życie i być prawdziwie wolnym?" Więcej szczegółów na plakacie.

11.    Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na uroczystości 30 rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 4 grudnia. Zapisy przy wyjściu z kościoła po mszy o godz. 18.00 lub pod numerem telefonu 502998940.

12.    Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 700 zł. Bóg zapłać.

13.    Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min. Po co nam misje? - Na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami. - mówi bp. Jan Piotrowski, biskup kielecki i misjonarz, Lekcje dojrzewania - Lekcje wychowania do życia w rodzinie nie zastąpią rozmów z rodzicami w domu. Są jednak okazją do poruszenia ważnych dla młodych ludzi tematów, jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów.

14.    Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam otwierać oczy naszej wiary.