foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?

2.  Przyjmujemy już wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Można je składać zarówno w zakrystii jak i w kancelarii parafialnej.

3.  Dzisiaj po mszy o godz. 16.00 i różańcu spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego: Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

4.  W liturgii, w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Łukasza Ewangelistę; w środę - św. Jana Kantego; w piątek - św. Jana Pawła II (w kolejną rocznicę objęcia urzędu Biskupa Rzymu).

5.  Następna niedziela (24.10.) jest obchodzona w Kościele jako niedziela misyjna. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na misje.

6.  W przyszłym tygodniu przypada czwarta niedziela miesiąca, po mszy o godz. 12.00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeński.

7.  Organizowana jest pielgrzymka do Torunia na uroczystości 30 rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 4 grudnia. Zapisy przy wyjściu z kościoła po mszy o godz. 18.00 lub pod numerem telefonu 502998940.

8.  W najbliższy piątek, 22 października, rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje "Remont małżeński". Jeszcze można się zapisać, serdecznie zachęcamy do udziału. Ze względu na odbywające się rekolekcje, dnia 23.10. (sobota) kaplica Miłosierdzia Bożego będzie nieczynna, w tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

9.  23.10. (sobota) o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele koncert religijno-patriotyczny "Dziękujemy za wolność”.

10.  W niedzielę, 31 października, zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych. Dobra zabawa, taniec, pyszny poczęstunek, konkursy
z nagrodami - w tym główny konkurs na najlepsze przebranie świętego - to wszystko czeka na uczestników.

11.  Dziękujemy za 11 ofiar na witraż na sumę 2 950zł. Bóg zapłać.

12.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy, a w nim min. Chrystus tak, Kościół nie? - Czy może istnieć wiara bez lub pomimo Kościoła? Co dziś oznacza wierzyć z Kościołem i w Kościół? Dojrzałość duchowa - Dojrzały duchowo człowiek nie załamie się przy pierwszym problemie, ale ufając Bogu i polegając na Nim, będzie walczył do skutku, jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów.

13.    Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam otworzyć się na Boży plan zbawienia.