• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

W hołdzie dla Niepodległej

900 lat Diecezji Włocławskiej

XXVIII Niedziela Zwykła /10 X 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nauczycielu co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? To pytanie powinno nam nieustannie towarzyszyć. Ważne jednak jest, aby nie było to tylko pytanie retoryczne, ale byśmy wskazania Jezusa potraktowali poważnie i realizowali je na co dzień w naszym życiu.

2. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, pod hasłem: „Nie lękaj się”. Tradycyjnie jak, co roku, po Mszy św. zbierane są do specjalnych puszek ofiary na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za wrażliwość serca i ofiary.

3. Również dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. o godz. 16.00 koncert w ramach Sieradzkiej jesieni organowej.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - bł. Honorata Koźmińskiego; w piątek - św. Teresę od Jezusa; w sobotę - św. Jadwigę Śląską.

5. Trzynastego października ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Po wspólnym różańcu po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnoty parafialne poprowadzą część radosną i bolesną. O godz. 20.00 - Czuwanie Fatimskie.

6. W kancelarii parafialnej jak i zakrystii można składać za naszych bliskich zmarłych dar w postaci wypominek rocznych, oktawalnych i jednorazowych.

7. Zebranie dzieci przygotowujących się do I komunii w przyszłą niedzielę 17 października. po Mszy św. o godz.10:30 w kościele.

8. Również za tydzień, w niedzielę po mszy o godz. 16.00 i różańcu spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

9. Chętne dzieci, które chciałby śpiewać w zespole parafialnym BOŻE NUTKI zapraszamy do zapisów w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.30.

10. W najbliższy piątek - 15 października, odbędzie się spotkanie informacyjne dla chętnych do wstąpienia w szeregi Rycerzy Kolumba. Kandydatów zapraszamy na godz. 19:00 do salek przy plebanii. Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła oraz na stronie i fb parafii.

11. Składamy serdeczne podziękowania: przede wszystkim Panu Bogu - że otworzył tyle umysłów, rąk i serc, a potem - wszystkim parafianom, z różnych wspólnot naszej parafii za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu św. Archanioła Rafała. Zebrano 11 352,15 zł. Pieniądze komisyjnie zostały wpłacone do banku na konto z dopiskiem „witraż”.

12. Dziękujemy za 2 ofiary na witraż na sumę 210 zł. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy.

14. Niech Boże błogosławieństwo doda nam siły do miłości Boga i bliźniego

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme