foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dekalog w sypialni ...

Dla kandydatów do bierzmowania

Spowiedź w parafii NSJ w Sieradzu

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa, przez postawę milczenia, daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucenie Bożego prawa.

2.  Zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której polecamy trudne sprawy naszych rodzin i nas samych. Różaniec z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 17.00, a dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00 - w niedzielę po godz. 16.00.

3.  Przyjmujemy już wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Można je składać zarówno w zakrystii jak i w kancelarii parafialnej.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy; w poniedziałek - św. Franciszka z Asyżu; we wtorek - św. Faustynę Kowalską, której relikwie znajdują się w naszej kaplicy Miłosierdzia Bożego; w czwartek - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

5.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski - ofiary zbierane w tym dniu przez naszą młodzież do puszek po mszach świętych przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży.

6.  Również za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 koncert w ramach "Sieradzkiej jesieni organowej". Dedykujemy go w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy serdecznie.

7.  07.10. (czwartek) o godz. 17.00 spotkanie Bractwa Eucharystycznego w kaplicy adoracji.

8.  Dzisiaj loteria na rzecz zbiórki funduszy na nowy witraż św. Archanioła Rafała. Rycerzom Kolumba dziękujemy za tę inicjatywę.

9.  We wtorek o godz. 16.30 w pokoju Radia Maryja spotkanie dla wdów - zapraszamy nowe osoby.

10.   Spotkanie kandydatów do bierzmowania w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Najbliższe - 8 października - piątek.

11.  Wczoraj w katedrze włocławskiej odbyło się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Był autokar z naszymi parafianami - członkinie Kół Żywego Różańca i nasi kapłani.

12.  Dziękujemy za 2 ofiary na sumę 110 zł, na pokrycie kosztów nowego witraż świętego Archanioła Gabriela. Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i wsparcie.

13. Przypominamy o październikowych rekolekcjach dla małżeństw, na które można się nadal zapisywać, szczegóły na plakatach.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, min. tygodnika Idziemy, w którym możemy przeczytać trzy artykułu o wydarzeniach, które miały miejsce ostatnio w naszej parafii.

15.Wracajmy jak najczęściej na spotkanie z Miłością, która czeka na nas w Eucharystii, dzięki której nigdy nie jesteśmy sami.