foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymujemy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej. Jaka będzie moja odpowiedź?

2.    Trwamy w dziękczynieniu za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Pani Urszuli dziękujemy za zorganizowanie pielgrzymki na to ważne wydarzenie. Równocześnie zapraszamy na wyjazd do Włocławka 02.10. na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację połączone z kongresem różańcowym. Zapisy w ciągu tygodnia po mszach wieczornych. 

3.    Dziękujemy też za dar Ducha Świętego, którego w ubiegłą sobotę przez posługę ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego otrzymała nasza młodzież. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza, który będzie przeznaczony na witraż św. Archanioła Gabriela. Dziękujemy też ks. Przemysławowi, katechetom, spowiednikom  za przygotowanie naszej młodzieży. Ks. Bp poświęcił również witraż św. Archanioła Gabriela i tablicę poświęconą ofiarom niemieckim podczas II wojny światowej także z Sieradza i okolic.

4.    We wrześniu zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o swoje dzieci. Przede wszystkim zachęcając je do udziału w katechezie, w comiesięcznej spowiedzi i Komunii Świętej oraz we Mszy niedzielnej. Rozpoczynają się również przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ósmych klas do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania.

5.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Andrzeja  Kim Taegon i towarzyszy; w czwartek - św. o. Pio z Pietrelciny, a we wtorek - św. Mateusza Ap. i Ew.. W tym dniu zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. w 16 rocznicę śmierci ks. prał. Józefa  Kucharskiego. Koncelebrować ją będą kapłani z naszego dekanatu sieradzkiego II  modląc się za zmarłych kapłanów. Po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego przy tablicy pamiątkowej Budowniczego naszego kościoła.

6.    Zostały rozliczone prace podjęte  przy demontażu starych szyb, czyszczeniu i konserwacji ramy okiennej, montażu nowych szyb potrójnie klejonych i malowaniu części ściany i filarów. Ich koszt wyniósł 63,061 zł.- w tym rusztowanie  20.000zł, szyba, kleje  i farby - 25,461 zł. i pozostała część robocizna. Natomiast witraż i szkło miodowe po obu stronach  kosztowały tak jak w minionym roku 82 000 zł. Całość wyniosła więc 145,061 złotych. Z tegorocznej kolędy parafianie złożyli ofiary na sumę 61,885 zł. Natomiast ofiary indywidualne na witraż oraz w banku, złożyło 169 osób i rodzin na sumę 22.352 zł., a zatem witraż  - 82.000 wypłacono  wykonawcy z Krakowa, natomiast pozostałe - 63.000 trzeba będzie pokryć z niedzielnej  tacy. Dojdą też wydatki na remont uszkodzonej części dachu na kościele - grozi przeciekanie stropu - i na przeróbkę okien w szczycie dachu przez które przy intensywnych deszczach na środku kościoła pojawia się woda. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za zaufanie i wsparcie  tych prac  mimo trudności  i epidemii.

7.    Dziękujemy za 4 ofiary bankowe na sumę 720 zł, na witraż oraz 10 ofiar indywidualnych na sumę 1700 zł. Bóg zapłać.

8.    Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z racji trzydziestej piątej rocznicy istnienia naszego chóru Cantate Deo. Dyrygentowi p. Przemysławowi i chórzystom składamy gratulację z racji tej rocznicy, życząc dobrego trwania i rozwoju. Zapraszamy nowe osoby do chóru. Po Mszy koncert naszego chóru oraz chóru z Turku.

9.    Po Mszy o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie Rycerstwa Niepokalanej Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

10.    Chętne dzieci, które chciałby śpiewać w zespole parafialnym BOŻE NUTKI zapraszamy na spotkanie zapoznawcze w przyszłą niedziele (26 września) po Mszy św. o 10.30 w salce katechetycznej.

11.    Młodzież klas ósmych i innych starszych chętnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższy sobotę (25 września)  o godzinie 19.00, spotkanie odbędzie się w kościele.

12.    25.09. (sobota) odbędzie się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Zapisy przy wyjściu z kościoła, szczegóły u osób zapisujących na wyjazd.

13.    W najbliższą niedzielę, czwartą tego miesiąca, podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12.00, będziemy w szczególny sposób polecać Bogu małżeństwa i rodziny. Specjalne błogosławieństwo otrzymają nie tylko wrześniowi jubilaci, ale również Ci, którzy zawarli sakrament małżeństwa w poprzednich miesiącach, a ze względu na pandemię nie mogli tego doświadczyć.

14.     22-24 października odbędą się rekolekcje dla małżeństw - "Remont małżeński". informacje o zapisach pod numerami tel. na plakacie w gablocie przy kościele.

15.    Termin zapowiadanego przed tygodniem kiermaszu uległ przesunięciu. Kiermasz odbędzie się 3 października w godz. 9-18. Będzie to "Kiermasz św. Rafała Archanioła", do udziału w którym zapraszamy wszystkich parafian i gości. Na stoiskach przy plebanii można będzie zakupić ciasta, napoje i wszelkie smakowitości, a także wziąć udział w loterii fantowej - każdy los wygrywa. Wszystkie zebrane środki zaś, przeznaczone zostaną na witraż św. Rafała.  Zachęcamy również do czynnego włączenia się w organizowanie wydarzenia i przekazywanie fantów - wartościowych książek, filmów, gier planszowych, obrazów, nieużywanych i sprawnych sprzętów (stan nieużywany lub bardzo dobry). Zbiórka fantów od poniedziałku do piątku 17-18:00, w sobotę 10-11:00 w salkach parafialnych. Zebranie organizacyjne w sobotę 25 września o 11:00. Kiermasz koordynują Rycerze Kolumba z naszej parafii."

16.    Prezydent Miasta Sieradza przypomina i zachęca do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021r. Spisać się można: internetowo, telefonicznie na infolinii, w każdym urzędzie miasta i gminy, u rachmistrza spisowego, który może do Państwa zadzwonić lub przyjść osobiście. Są również utworzony mobilne miejsca spisowe, szczegóły na plakacie w gablocie.

17.    Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy.

18.    Niech zaufanie Bogu będzie tym, przez co znajdziemy pokój i wartości, którymi kierowanie się rozraduje nasze serca.