foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień wychowania katolickiego. Na Mszach wieczornych rozważania dotyczące wychowania.

2. Dziś z inicjatywy Rycerzy Kolumba trwa dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego do godz. 18.00, za tydzień 19.09. rycerze zapraszają na Msze o godz. 16.00 z nauką dla mężczyzn.

3. Jutro trzynasty dzień miesiąca – dzień fatimski. Po mszy wieczornej wspólnoty poprowadzą trzy części różańca, o godz. 20.00 – czuwanie fatimskie.

4. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego - tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż Święty.

5. Przykładem pójścia za Zbawicielem jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Bolesna, której wspomnienie przeżywamy 15 września. Mobilizuje ona nas do tego, byśmy w szkole, pracy i w innych miejscach byli gotowi naśladować naszego Zbawiciela.

6. W sobotę 18 września przypada święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym roku poświęconym pamięci tego świętego młodzieńca, szczególnie przeżyjmy to święto wraz z dziećmi i młodzieżą. Dobrze się więc złożyło, że tego dnia o godz. 11.00 ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Poświęci również witraż świętego Archanioła Gabriela i tablicę pamiątkową upamiętniającą ofiary Niemców, zabite i zamordowane podczas II wojny światowej – także mieszkańców Sieradza i okolic.

7. W piątek o godz. 17.00 spowiedź św. dla I grupy młodzieży, a o godz. 18.45 - dla drugiej grupy.

8. W miniony piątek zostały rozebrane rusztowania stojące w naszym kościele. Zakończono prace nad wymianą szyb i zamontowaniem nowego witraża. Za tydzień podamy rozliczenie podjętych robót.

9. Dziękujemy Rycerzom Kolumba i wszystkim parafianom za pomoc w ustawieniu ławek i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy też panu Jackowi Mikołajczykowi i pracownikom jego Firmy.

10. Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 700zł.

11. Chórzyści chóru Cantate Deo, działającego przy naszej parafii serdecznie zapraszają wszystkich na koncert z okazji jubileuszu 35-lecia istnienia chóru. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 września, a rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 16.00.  W koncercie wystąpi chór Cantate Deo oraz Nauczycielski Chór z Turku.

12. Za tydzień w niedzielę 19.09. po Mszy o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

13. Za dwa tygodnie na terenie naszej parafii planowany jest kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na trzeci witraż św. Rafała Archanioła.

14. W związku z diecezjalnym dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, tegoroczny kongres różańcowy nie odbędzie się w Świnicach Warckich, a we Włocławku. Koła Żywego Różańca diecezji zapraszamy do przyjazdu w sobotę 2 października do katedry i wzięcia udziału w Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Zapisy na wyjazd w przy wyjściu z kościoła po Mszy o godz. 18.00 lub pod nr telefonu 502998940.

15.  Przypominamy, że dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 w salkach parafialnych odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych dzieci, które chcą dołączyć do naszego zespołu "Boże Nutki".

16. W dniach 22-24.10. odbędą się w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych.

17. Dzisiaj dzień łączności z Afganistanem i możliwość wsparcia ofiarami do puszek jego mieszkańców.

18. Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy.

19. Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

411 Pielgrzymka Sieradzka