foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie - Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi - przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2.  Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, jednak od nas zależy, czy je wykorzystamy. Dziś o godz. 10.30 błogosławieństwo pierwszoklasistów i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3.  Z początkiem września, podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentów świętych: sakramentu pokuty i pierwszej komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. W tym celu we wtorek o godz.18. 45 spotkanie katechetów naszej parafii.

4.  Spotkania kandydatów do bierzmowania, które będzie miało miejsce 18 września o godz. 11.00: dzisiaj o g. 19:00, 11.09. (sobota) g. 19:15, 12.09. (niedziela) g. 19:00, spowiedź 17 września (piątek): I grupa od 17:00, II grupa od 18:45.

5.  W dniu 8 września (środa) Uroczystość Narodzenia NMP, popularnie zwana świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiania pól. Będzie można nabyć poświęcone ziarno składając dobrowolną ofiarę na remont salki ministranckiej. Tego dnia przypada odpust w sanktuarium charłupskim, na który tradycyjnie wyruszy z naszej parafii o godz. 9.00 pielgrzymka pod opieka ks. Przemysława.

6.  W tym tygodniu mamy nadzieję zakończyć prace przy witrażu w naszym kościele i zdemontować rusztowania. Dlatego też prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni oraz panów do ustawienia ławek.

7.  Dziękujemy za 1 ofiarę bankową na sumę 300 złotych i za 3 ofiary na witraż na sumę 350 zł.

8.  Z tej racji, że późno dotarła do nas wiadomość o zbiórce w dniu 05.09. pomocy dla Afgańczyków, przenosimy ją na przyszłą niedzielę 12.09. o przeprowadzenie zbiórki prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

9.  We wtorek 07.09. o godzinie 16.30 – spotkanie wdów, zapraszamy nowe wdowy.

10.  W środę 08.09. po Mszy Św. o godz. 18.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdzających do Kalwarii Pacławskiej i na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii i po mszach wieczornych.

11.  Ks. Maciej Adamski zaprasza na Spacer Miłosierdzia, w każdą środę o godz. 20.00, do ostatniej chętnej osoby.

12.  Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewu w naszym zespole "Boże Nutki". Chętne dzieci zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę tj. 12.09. po Mszy Świętej o godz. 10.30 do salki katechetycznej.

13.  9 września w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Centrum Życia i Rodziny oraz pokaz filmu pt. "To nic takiego". 

14.  12 września Rycerze Kolumba zapraszają na dziękczynną Adorację Najświętszego Sakramentu za dar nowych błogosławionych do kaplicy Miłosierdzia Bożego od 8.30 do 17.50.

15.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika Idziemy, miesięczników Anioł, W naszej Rodzinie oraz Różaniec.

16.  Błogosławieństwo przypomina nam, że Pan Bóg zawsze jest z nami i w każdym momencie życia gotów nam pomagać. Niech na strzeże i prowadzi w tym nowym tygodniu.

411 Pielgrzymka Sieradzka