foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, a przede wszystkim katechezą, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i katechetami.

2.  W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. Również w tym dniu przypada rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Stąd też o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. szkolną uczniów, rodziców i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz.16.30 Msza święta.

4.  Z racji nowego roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem wejść w ten kolejny rok szkolny.

5.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy w czwartek papieża Grzegorza Wielkiego.

6.  W tym roku nasze parafialne dożynki obchodzimy dzisiaj o godz. 12.00. Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 zapraszamy dzieci oraz pierwszoklasistów ze swoimi tornistrami na specjalne błogosławieństwo.

7.  Na dzień 18 września o godz. 11.00 planowany jest sakrament bierzmowania, którego udzieli młodzieży klas pierwszych szkoły średniej ks. Bp Krzysztof Wętkowski. Ksiądz biskup poświęci także, jeśli zdążymy, witraż św. Archanioła Gabriela oraz tablicę pamiątkową poświęconą ofiarom zabitym i pomordowanym przez Niemców w latach 1939-1945, w tym także mieszkańcom Sieradza i okolic. W piątek o godz.19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania  - klasy I szkoły średniej.

8.  Prace w naszym kościele posuwają się do przodu. Oczyszczono i pomalowano ramę okienną, wymieniono szyby – pozostały jedynie do obróbki dwa okna uchylne oraz pomalowano filary i ścianę przy której stoi rusztowanie. W tym tygodniu planujemy montaż witraża św. Archanioła Gabriela.

9.  Dziękujemy za 5 ofiar z minionego tygodnia na okno i witraż na sumę 550 złotych.

10.  Od 3 września rozpocznie się na Mszach wieczornych, a w niedzielę o godz. 16.00 nowenna przed beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego. 12 września Rycerze Kolumba zapraszają na dziękczynną Adorację Najświętszego Sakramentu za dar nowych błogosławionych do kaplicy Miłosierdzia Bożego od 8.30 do 17.50.

11.  9 września w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Centrum Życia i Rodziny oraz pokaz filmu pt. "To nic takiego". 

12.  Dzisiaj festyn charytatywny w Rakowicach i placu kościelnym pt. "Podarunek od serca dla Lenki”. Dochód będzie przeznaczony na leczenie, rehabilitację oraz walkę z chorobą Zespół Ataksja-Teleangiektazja. Ofiarodawcy otrzymają jakieś słodkości.

13.  Od przyszłej niedzieli wraca Msza św. o godz.16.00 - nie będzie Mszy o godz.20.00.

14.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika ,,Idziemy”.

15.  Dzisiaj Boże słowo przestrzega nas przed fasadową pobożnością. Zło w sercu jest znacznie gorsze niż brudne ręce. Idźmy nie bojąc się pobrudzić rąk w służbie braciom, a sercem bądźmy blisko Bóg.

411 Pielgrzymka Sieradzka