• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg
Featured

Niedziela Trójcy Świętej /22 maja 2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.    W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,tradycyjnie zwana uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. Porządek niedzielny Mszy świętych. Procesja tradycyjnie po Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo prosimy wspólnoty o współpracę i przygotowanie 4 ołtarzy. Prosimy też o ubranie okien swoich domów znakami eucharystycznymi lub obrazami. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. W piątek, 3 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Najświętszego serca Jezusowego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Gębickiego o godz.18.00. Na tej Mszy św. nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

2.    Dziś o 16.45 zespołu liturgicznego dorosłych.

3.    W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy wieczornej będą wydawane w zakrystii stroje dziewczynkom niosącym poduszki w Boże Ciało i przez oktawę. Zapraszamy też wszystkie dziewczynki od najmłodszych lat do sypania kwiatów podczas procesji, a starsze zapraszamy do niesienia poduszek i wstążek. Wystarczy ludowy lub biały strój. Rodzice mogą zapisywać te dzieci po każdej Mszy w zakrystii.  Próby sypania kwiatków we wtorek i środę po Mszy wieczornej.

4.    We wtorek w liturgii czcimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

5.    W środę o 17.45 wspólna modlitwa osób, które podjęły Duchową Adopcję. Po Mszy o 18.45 próba dzieci niosących poduszki, wstążki i symbole Eucharystyczne. Wyjątkowo w środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”.

6.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.

7.    W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

8.    Dziękujemy rodzicom z trzeciej grupy komunijnej za dar ołtarza w formie pieniężnej w wysokości 1180 złotych.

9.    Na misyjne dzieła pomocy dzieci złożono: 1 gr 1150, 2 gr 600, 3 gr 1230

10.    Jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki i inne czasopisma.

11.    Informujemy, że zbieramy jeszcze osoby na drugi autokar, na wyjazd na nocne czuwanie i Mszę Świętą z papieżem Franciszkiem w dniach 30-31 lipca 2016. Lista będzie otwarta jeszcze do końca maja. Prosimy niezdecydowanych o jak najszybsze podjęcie decyzji i zgłoszenie się do ks Roberta.

12.    Otrzymamy błogosławieństwo Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Często żegnajmy się tym znakiem naszej wiary w Trójcę Świętą.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme