foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wielu gorszyło się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa tak bardzo, że od Niego odchodzili. I do nas Jezus kieruje dziś pytanie: czy i wy chcecie odejść?

2. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam od Boga?

3. W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii o godz.7.00,9.00,16.00 i 18.00.

4. Dziś po Mszy św. o g. 6.30 w sieradzkiej Bazylice wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Naszym pielgrzymom towarzyszy ks. Przemysław Kłosowski.

5. W poniedziałek w liturgii wspominamy - św. Różę z Limy; we wtorek - św. Bartłomieja; w środę - św. Józefa Kalasantego i św. Ludwika; w piątek - św. Monikę, a w sobotę - św. Augustyna.

6. W przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 12.00 parafialne dożynki. Prosimy panie o upieczenia chlebów oraz o włączenie się w procesję z darami z chlebem i owocami ziemi.

7. Również za tydzień w Rakowicach i przy kościele festyn charytatywny "Podarunek od serca dla Leny” - pieniądze będą przeznaczone na leczenie, rehabilitację i walkę z chorobą Zespół Ataksja-Teleangiektazja. Będzie można nabyć ciasto wspierając to dzieło.

8. Trwają prace polegające na usunięciu starego szkła w oknie trójkątnym, oczyszczeniu ramy okiennej i jej konserwacji farbą zabezpieczającą oraz założeniu nowej szyby potrójnie klejonej wypełnionej gazem. Po tych pracach wkroczą witrażyści i zamontują witraż Archanioła Gabriela i po bokach kolorowe szkło. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w piątek uczestniczyli w sprzątaniu kościoła.

9. Dziękujemy za 7 ofiar wspierających te prace na sumę 950 złotych.

10. 9 września w Sieradzkim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Centrum Życia i Rodziny oraz pokaz filmu pt. "To nic takiego". Jest to film dokumentalny, prezentujący genezę i rodzaje wprowadzanych do szkół programów edukacji seksualnej. Przedstawia sposoby i skutki wdrażania założeń permisywnej edukacji seksualnej w krajach Zachodu. Zaproszenie na film kierowane jest do rodziców, nauczycieli oraz samorządowców, którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży. 9 września, godz. 17:00, Sieradzkie Centrum Kultury.

11. Istnieje możliwość odprawienia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, jako dar i przygotowanie do 102 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w miesiącach wrzesień 2021 - maj 2022r. Dzisiaj po każdej mszy świętej będzie możliwość pobrania dyplomów, na których znajdziemy więcej informacji na ten temat.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika "Idziemy”.

13. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy chcieli i potrafili służyć sobie nawzajem..

411 Pielgrzymka Sieradzka