foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam smutną rzeczywistość: ci, którzy znali człowieka Jezusa, nie mogą uwierzyć w to, że jest On Chrystusem, czyli Bogiem - Człowiekiem. Co lub kto przesłania mi dziś Jezusa Chrystusa jako Boga - Człowieka?

2.  Trwają piesze pielgrzymki do sanktuariów maryjnych rozsianych po całej Polsce, a szczególnie do sanktuarium jasnogórskiego. Już wkrótce wyruszy także nasza pielgrzymka sieradzka. Zachęcamy do podjęcia trudu pątniczego, a także  do pielgrzymek autokarowych i własnymi pojazdami. Jutro o godz. 17.40 dotrze do Bazyliki sieradzkiej na nocleg XXXI Piesza Pielgrzymka Kaszubska. Podajemy tę informację, gdyż wielu pielgrzymów nocuje także na terenie naszej parafii.

3.  Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby pobudzać swoja wiarę i  ubogacać wiedzę o życiu Kościoła.

4.  W tym tygodniu  w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Teresę Benedyktę od Krzyża; we wtorek - św. Wawrzyńca; w środę św. Klarę; w czwartek - św. Joannę Franciszkę de Chantal; w piątek - Świętych Poncjusza i Hipolita; w sobotę - św. Maksymiliana Kolbego.

5.  Dziękujemy za 3 ofiary na witraż na sumę 400 złotych.

6.  W środę pojawią się w naszym kościele rusztowania i  ruszą prace przy wymianie  szyb w trójkątnym oknie od strony południowej. Zostaną usunięte  stare szyby, nastąpi oczyszczenie i konserwacja ramy okiennej, a następnie montaż nowej potrójnie klejonej szyby. Po tych pracach na koniec zostanie zamontowany witraż przedstawiający Archanioła Gabriela - scenę Zwiastowania.

7.  Dzisiaj na prośbę Prezydenta miasta p. Pawła Osiewały, w godzinach od 10.00 do 18.00 w salce katechetycznej zostanie uruchomiony Mobilny Punkt Szczepień, w którym chętni otrzymają jednorazową dawkę szczepionki. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Nad przebiegiem szczepień będzie czuwać wykwalifikowana kadra medyczna z Łodzi. Będzie też uruchomiony punkt dla spisu ludności, który trwa w Polsce.

8.  W  piątek przypada 13-ty dzień miesiąca - Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnoty parafialne poprowadzą  dwie części różańca - radosną i bolesną. O godz. 20.00 - Czuwanie Fatimskie: część różańca, rozważanie i procesja ze świecami.

9.  Nakarmieni chlebem z nieba przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Niech ono wzmacnia nas na drogach miłosierdzia ku drugiemu człowiekowi.

411 Pielgrzymka Sieradzka