foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Tradycyjnie miesiąc sierpień jest poświęcony Maryi. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, również nasza pielgrzymka sieradzka do udziału w której zachęcamy. Wykorzystajmy ten czas pielgrzymek i odpustów na ożywienie naszych relacji z Matką Bożą. Przede wszystkim dlatego, że jest wzorem dla nas wszystkich, jak przyjąć i jak realizować wolę Bożą w życiu.

2.  Miesiąc sierpień jest też miesiącem wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy więc wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

3.  W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje Chrystusa jako Syna Bożego, który podjął misję zbawienia człowieka. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św.

5.  W czwartek przypada poświęcenie Bazyliki Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę - św. Sykstusa II.

6.  Pielgrzymi i my duszpasterze dziękujemy tym parafianom, którzy przyjęli 26 VII na nocleg pielgrzymów z Bydgoszczy.

7.  Dziękujemy też za 2 ofiary na witraż na sumę 300 złotych.

8.  Urząd miasta poprosił nas o użyczenie nieodpłatnie salki katechetycznej w celu przeprowadzenia szczepień. Odbędą się one w przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00.

9.  W środę po Mszy wieczornej spotkanie w salce katechetycznej dla osób wyjeżdżających 4 VIII na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

10.  Fundacja Ars Vivendi - zaprasza na warsztaty wokalne – szczegóły na plakacie.

11.  Pamiętajmy, że Jezus nas nigdy nie opuści. Niech jego obecność doda nam sił w nadchodzącym tygodniu.

411 Pielgrzymka Sieradzka