foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę - słowem Bożym i ciałem - Chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, że nie przyszedł, aby zapewnić chleb powszedni, doczesny, ale ten chleb który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

2. Mija już pierwszy miesiąc wakacji, warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary, poprzez nawiedzanie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara może zostać pobudzona do działania.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - świętych Joachima i Annę, rodziców NMP; w czwartek - św. Martę; w sobotę - św. Ignacego Loyolę.

4. Jutro, tj. 26 lipca o godz. 18.30 dotrą do naszej parafii pielgrzymi bydgoscy na nocleg - ok.45 osób. Prosimy parafian o przyjęcie ich do swoich domów.

5. Dziękujemy za 4 ofiary na witraż na sumę 540 złotych.

6. Jesteśmy już po wycenie szkła w oknie gdzie będzie umieszczony witraż. Szyba klejona, wypełniona gazem będzie kosztowała na to okno - 40 m2 ok. 17.000 zł.

7. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Po modlitwie kierowców prosimy o udanie się do swoich pojazdów. Ofiary zbierane z tej okazji będą jak co roku, przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Już teraz dziękujemy kierowcom za wsparcie tego ważnego dzieła. Pamiętajmy też w modlitwie o nowym naszym Biskupie Krzysztofie z racji jego imienin.

8. W ubiegły czwartek w naszej Parafii gościliśmy, po raz pierwszy, naszego Księdza Biskupa Ordynariusza - Krzysztofa Wętkowskiego. Wraz z wiernymi i kapłanami posługującymi w naszej wspólnocie modlił się w kaplicy adoracji, a także w kościele górnym. Po zapoznaniu się z kościołem i plebanią, a także po rozmowach z księżmi, Dostojny Gość dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki parafialnej.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Łaska starości - Od seniorów można się wiele nauczyć, są chodzącą historią. - mówi o. Leon Knabit OSB, Pamięć i marzenia - Papież lubi zaskakiwać. W styczniu ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca. W tę niedzielę przypada pierwszy taki dzień.

10. Niech Bóg pobłogosławi nas, kierowców i pojazdy.

411 Pielgrzymka Sieradzka