foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone Mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Wawrzyńca z Brindisi; w czwartek - św. Marię Magdalenę; w piątek - św. Brygidę; w sobotę - św. Kingę.

3.  Z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego liturgiczne wspomnienie przypada 25 lipca w niedzielę, na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji, będą przeznaczone jak co roku na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4.  Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę - także i nasza sieradzka pielgrzymka. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej ołtarzem przedstawić swoje trudy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie. W tym roku naszym parafianom będzie towarzyszył w drodze ks. Przemysław.

5.  Dzisiaj o godz. 12.30 (pół godziny później niż zazwyczaj) na Mszę św. zapraszamy motocyklistów biorących udział w pikniku motocyklowym. Cieszy nas Wasza obecność motocykliści na Mszy świętej, po której nastąpi błogosławieństwo waszych maszyn. Organizatorom na czele z panem Jackiem Mikołajczykiem gratulujemy kolejnego udanego zjazdu motocyklowego.

6.  Na początku sierpnia pojawią się rusztowania w naszym kościele, które umożliwią prace konserwatorskie ramy okiennej i wymianę oszklenia. Sam koszt rusztowań na miesiąc wyniesie 20 tysięcy złotych.

7.  Dziękujemy za 1 ofiarę bankową - 100 zł. Oraz 2 ofiarę w kancelarii 150 zł.

8.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.

9.  Niech Chrystus nam towarzyszy obdarza pokojem i wewnętrznie przemienia.

411 Pielgrzymka Sieradzka