foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Okres wakacyjny jest dobrym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny, na wzór apostołów. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.

2.  W dniu 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, w wielu parafiach z tym dniem związany jest odpust. Zechciejmy podejmować wezwania  Matki Bożej do życia w duchowości karmelitańskiej.

3.  W poniedziałek w liturgii wspominamy - św. Brunona Bonifacegoz Kwerfurtu; we wtorek - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek - św. Bonawenturę.

4.  W ramach działalności ewangelizacyjnej, korzystajmy z prasy katolickiej, a szczególnie z tygodnika "Idziemy”- w nim m. in. art Kiedy dzieją się cuda?- Modląc się o uzdrowienie fizyczne, trzeba prosić jednocześnie o łaskę wiary, pięknego Bożego życia; Terapia z Bogiem –  czyli jak uzdrawiać swoją duszę.

5.  Dziękujemy za 1 ofiarę bankową na sumę 50 zł i w kancelarii na sumę 100 zł.

6.  W przyszłą niedzielę suma parafialna będzie opóźniona o pół godziny, a więc o 12.30 ze względu na piknik motocyklowy. Zapraszamy na Mszę św. motocyklistów. Natomiast za dwa tygodnie, tj. w niedzielę 25 lipca z racji św. Krzysztofa  modlitwa za kierujących pojazdami i po każdej Mszy św. błogosławienie kierowców i ich pojazdów.

7.  Trzynastego lipca przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnoty poprowadzą  dwie części różańca - radosną i światła, a o godz. 20.00 czuwanie fatimskie.     

8.  Powstaje opracowanie dotyczące pielgrzymki sieradzkiej. Zdjęcia i inne materiały można zgłaszać do red. Piekarczyka z "Nad Wartą”. 

9.  Organizowana jest pielgrzymka autokarowa Gietrzwałd – Święta Lipka - Niepokalanów w dn. 8-9 sierpnia. Zapisy w tygodniu po wieczornej mszy św.

10.  Policja ostrzega seniorów przed oszustami. Zapoznajmy się z plakatem dotyczącym tego problemu.

11.  Trwa powszechny spis w naszym kraju, na plakacie w gablocie możemy dowiedzieć się, w których miejscach w naszym mieście są zorganizowane punkty.

12.  W poniedziałek 26 lipca o godz. 18.30 dotrą do naszej parafii pielgrzymi bydgoscy z grupy biało-żółtej na nocleg. Ma być w sumie 45 osób. Prosimy parafian o zabranie ich na nocleg.

13.  Pan Jezus nas błogosławi i posyła. "Idźcie w pokoju  Chrystusa” to znaczy też idźcie, jesteście posłani, by być świadkami Ewangelii miłości w codziennym życiu. Nie zapominajmy o tym.

411 Pielgrzymka Sieradzka