foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela?

2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej mszy świętej i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci podczas wakacji.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Ireneusza, we wtorek - uroczystość świętych Piotra i Pawła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 - taca na świętopietrze. W piątek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Licheńską, a w sobotę św. Tomasza Apostoła.

5. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie wdów w kościele - zapraszamy.

6. Dzisiaj w ostatnią, czwartą niedzielę czerwca, po homilii na każdej Mszy św. poświęcenie rodzin i małżeństw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przygotowaliśmy 1500 sztuk odbitki obrazu Najświętszego Serca adorowanego przez bł. Marię od Boskiego Serca i św. Małgorzatę Marie Alacoque – autor - Mezzana Corado z 1922 r. oraz tyleż samo aktów poświecenia rodzin. Każda rodzina może zabrać ze sobą ten obraz i akt poświecenia i dokonać w swoim domu tego aktu, a obraz oprawić i zawiesić na ścianie.

7. W lipcu i w sierpniu porządek wakacyjny mszy niedzielnych, a więc nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, będzie natomiast o godzinie 20.00.

8. Dziękujemy za jedną ofiarę złożoną w minionym tygodniu na kwotę 50 złotych.

9.  Przeczytać notatkę o Kiermaszu ciast.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w tygodniku Idziemy min.: Wypoczynek we wspólnocie - Rodzinnie, z przyjaciółmi, a może samodzielnie? W jaki sposób zaplanować tegoroczny urlop, by wakacyjny odpoczynek pomógł odbudować i wzmocnić relacje, które nadwątliła pandemia?, Trwajcie mocno w wierze - Kościół włocławski świętował 19 czerwca liturgiczne wejście ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego do katedry Najświętszej Maryi Panny we Włocławku i wiele innych ciekawych artykułów.

11. Nie ma takich okoliczności w naszym życiu, kiedy bylibyśmy całkowicie zostawieni sami sobie. Bóg zawsze jest obok i chce, abyśmy nie tracili wiary w Jego obecność i pomoc. Niech Boże błogosławieństwo pobudza nas do głębszej wiary i ufności.

411 Pielgrzymka Sieradzka