foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści "o ziarnku gorczycy” rozwój królestwa Bożego, ale też słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

2.  Powoli kończy się nietypowy rok szkolny, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i ich bliskich już teraz do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej.

3.  W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek - bł. bp Michała Kozala, w czwartek - św. Alberta Chmielowskiego, w sobotę - św. Romualda.

4.  W sobotę,19 czerwca o godz. 11.00 w katedrze włocławskiej odbędzie się ingres naszego nowego Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej. Za pośrednictwem naszych patronów bł. Bogumiła, św. Maksymiliana i św. Faustyny polecajmy Bogu Jego posługę w prastarej diecezji włocławskiej.

5.  W przyszłą niedzielę przed Mszami Katecheza o Poświęceniu Parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a na każdej Mszy Akt Poświęcenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6.  Ksiądz biskup mianował z dniem 1 lipca do naszej parafii nowego księdza wikariusza Przemysława Kłosowskiego, dotychczasowego wikariusza par. MB Częstochowskiej w Kole.

7.  Prezes Asysty, Pani Wiesława prosi o zwrot ubrań, osób zaangażowanych w asystę.

8.  Dziękujemy za 1 ofiarę bankową - 50 zł. i za ofiary składane na tacę dzięki, którym możemy funkcjonować w tym trudnym czasie.

9.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, tygodnika Idziemy, a w nim min.: Kondycja Kościoła w Polsce - Łączenie parafii, spadek liczby wiernych w świątyniach, brak kapłanów, pustoszejące seminaria – pandemia przyśpieszyła czy raczej odsłoniła zmiany w Kościele w Polsce?, Czas wyzwań - Kościół instytucjonalny mocno stracił na wiarygodności i bez głębokiej odnowy nie odbuduje swojego autorytetu oraz wiele innych ciekawych artykułów.

10.  Prośmy Boga o błogosławieństwo, aby każde ziarno, które dziś zostało w nas rzucone, wyrosło z całą mocą.

411 Pielgrzymka Sieradzka