foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  "Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”- to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej Ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy ja należę do rodziny Chrystusowej? Jeżeli tak to muszę się podporządkować woli Bożej i wypełniać ją w życiu.

2.  Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane każdego dnia po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po godz. 16.00.

3.  W tym tygodniu w piątek imieniny naszej parafii - odpust - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o godz. 18.00 suma odpustowa, której przewodniczył będzie nasz rodak ks. proboszcz Krzysztof Kaźmierczak z Wągłczewa.

4.  W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a we wtorek - św. Jadwigi Królowej zaś w czwartek - bł. Bogumiła.

5.  W przyszłą niedzielę, 13 czerwca – Czuwanie Fatimskie. Po Mszy wieczornej dwie części różańca: radosna i światła, które poprowadzą wspólnoty, o godz. 20.00 – czuwanie fatimskie z procesją ze świecami.

6.  W niedzielę 20 czerwca po Mszy wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na film dokumentalno fabularyzowany pt. ”Najświętsze Serce”, którego premiera odbyła się 28 II 2020r. Film będzie wyświetlany w kościele, trwa 89 minut.

7.  Dziękujemy za 2 ofiary na konto bankowe na sumę 700 zł. oraz za 2 ofiary indywidualne na sumę 250 złotych.

8.  Za tydzień, w niedzielę, katecheza przed Mszami świętymi o Intronizacji Serca Jezusowego i Akt poświęcenia Rodzin Sercu Bożemu.

9.  Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy w dniu 10 lipca, zapisy codziennie po mszy wieczornej, w niedziele do południa w sklepiku parafialnym.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: Tajemnica Serca Jezusa - Kult Serca Jezusowego wyrasta z przekazu Ewangelii św. Jana, w której jest ukazana scena przebicia boku Chrystusa na krzyżu, Ratunek dla Polski - 11 czerwca w obecności Konferencji Episkopatu Polski w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odnowiony po stu latach akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu i wiele innych ciekawych artykułów.

11.  Przyjmijmy teraz błogosławieństwo, które wyraża w sobie pragnienie Boga i nasze pragnienie bycia coraz lepszymi ludźmi.

 

411 Pielgrzymka Sieradzka