foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca - Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego - który oddał życie za nasze zbawienie i Ducha Świętego - który towarzyszy nam każdego dnia.

2.  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele w układzie niedzielnym. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Wszystkich parafian, gości, asystę, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów oraz chór zapraszamy na tę procesję. Prosimy też wspólnoty o zbudowanie i dekorację 4 ołtarzy na terenie naszej parafii. Sanepid wyraził zgodę na procesję zobowiązując nas do tego, abyśmy przestrzegali 1,5 m odległości od siebie podczas jej trwania. W środę po wieczornej mszy odbędzie się próba asysty oraz dzieci sypiących kwiatki, także będą do odbioru brzozy wykorzystywane przy dekorowaniu ołtarzy.

3.  W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4.  Rozpoczynamy czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, zachęcajmy się do udziału w nabożeństwach ku Jego czci.

5.  W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00 z udziałem dzieci, a o 16.30 - Msza święta. Przypada też pierwsza sobota miesiąca - czuwanie o godz. 18.00.

6.  Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za przekazanie pieniędzy na dar dla dzieci z krajów misyjnych. Przelew na 1 000 złotych został złożony na Poczcie Polskiej i przesłany na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

7.  W czerwcu będzie już czynna w godz. od 10.00 - 11.00 biblioteka parafialna. Pani Izabelli dziękujemy za dyżur i prowadzenie kroniki parafialnej.

8.  Zespół "Boże Nutki" zaprasza chętne dzieci do wspólnego grania i śpiewania na Mszach Świętych z udziałem dzieci. Zgłaszać się można po Mszy Świętej z udziałem zespołu. Więcej informacji można również uzyskać u Pani Prezes Dominiki oraz kontaktując się poprzez adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pod numerem telefonu 733253895.

9.  Dziękujemy za dwie ofiary indywidualne na kwotę 200 zł.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”, a w nim m.in.: W skrócie o Eucharystii - Eucharystia jest nie tylko pokarmem w drodze do nieba, ale także sakramentem ofiary i obecności Chrystusa. Przed Bożym Ciałem przypomnijmy sobie, w co wierzymy, zanim wyrazimy tę wiarę publicznie, Sens adoracji - W Eucharystii zawiera się całe dobro Kościoła, obecny jest sam Chrystus, który przez swoje ożywione Duchem Świętym Ciało daje życie ludziom. Zachęcamy także do nabywania i lektury miesięczników: „Różaniec” oraz Anioł”.

11.  Bóg jest pełnią miłości i tą miłością dzieli się z nami. Niech Jego błogosławieństwo pomaga nam dzielić się Jego miłością z innymi.

411 Pielgrzymka Sieradzka